a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 21 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zdrowie

Pierwsze dni w przedszkolu. Jak ustrzec dziecko przed infekcjami i chorobami.

Pierwsze dni w przedszkolu. Jak ustrzec dziecko przed infekcjami i chorobami.

Maluchy, które po raz pierwszy w tym roku przekroczyły próg przedszkola, są w trudnej i dość stresującej sytuacji. Po pierwsze, trafiły do nowego, nieznanego środowiska i muszą się w nim zaaklimatyzować. Po drugie - to one szczególnie są narażone na infekcję, przeziębienia i choroby zakaźne wieku dziecięcego . Dlaczego tak się dzieje i jak ustrzec maluchy przed zachorowaniem? Na pytania rodziców przedszkolaków odpowiada dr n. med. Irena Białokoz - Kalinowska, specjalista pediatrii i alergologii z Medicover Białystok.

więcej
 • WARZYWA I OWOCE ZMNIEJSZAJĄ RYZYKO CHORÓB A NAWET PRZEDŁUŻAJĄ ŻYCIE

  WARZYWA I OWOCE ZMNIEJSZAJĄ RYZYKO CHORÓB A NAWET PRZEDŁUŻAJĄ ŻYCIE

  Przedstawiciele 21 państw członkowskich sojuszu AIAM5 obecnych na XIII Międzynarodowym Kongresie Promocji Warzyw i Owoców podpisali Deklarację na rzecz wspierania oraz promowania idei spożycia warzyw, owoców, a także niskoprzetworzonych przetworów takich jak np. soki, czy musy. Znacząca rola produktów z tej grupy w prewencji chorób dietozależnych i niezakaźnych to jeden z kluczowych wniosków Kongresu.

  więcej
 • Prowadzisz kanapowy styl życia? Grozi ci nie tylko nadwaga

  Prowadzisz kanapowy styl życia? Grozi ci nie tylko nadwaga

  Większość z nas w ciągu dnia głównie siedzi - za biurkiem w pracy, za kierownicą samochodu, na sofie przed telewizorem czy z laptopem. Wiele słyszeliśmy już o tym, że w ten sposób narażamy się na nadwagę. Lekarze zwracają jednak uwagę, że nadmiar kilogramów to nie jedyne, co nam grozi, jeśli prowadzimy mało aktywny, a wręcz kanapowy tryb życia.

  więcej
 • Jak nauczyć dziecko dbać o zdrowie w szkole

  Jak nauczyć dziecko dbać o zdrowie w szkole

  W przedszkolu i szkole zarazki wyjątkowo łatwo się roznoszą. Chore dzieciaki zarażają swoich kolegów, a często także młodsze rodzeństwo i innych członków rodziny. Kiedy rodziców nie ma w pobliżu, dziecko musi samo dbać o swoje zdrowie i higienę. Jak można mu to ułatwić?

  więcej
 • Jak chronić dziecko przed przeziębieniem?

  Jak chronić dziecko przed przeziębieniem?

  Infekcje układu oddechowego, szczególnie u najmłodszych dzieci, mogą zdarzać kilka razy w roku. W okresie jesienno - zimowym pojawiają się zdecydowanie częściej i warto wówczas zadbać o odporność młodych organizmów, stosując się do kilku prostych zasad.

  więcej
 • Farmaceuta radzi: 5 sposobów na jesienną chandrę

  Krótsze i deszczowe dni, chłodniejsza temperatura, ciągła szarówka za oknem i myśl, że zbliża się koniec roku, a my dalej nie zrealizowaliśmy wszystkich noworocznych postanowień - to najczęstsze powody towarzyszące złemu samopoczuciu w okresie przesilenia jesienno-zimowego. Choć do końca kalendarzowego lata pozostało jeszcze kilkanaście dni, już dziś warto sprawdzić, jak stawić czoła jesiennej chandrze.

 • Typowe dolegliwości nietypowego schorzenia - zespół Sudecka

  Zespół Sudecka - dość rzadka choroba, która powoduje stopniowy ubytek kości i zanik masy mięśniowej. Schorzenie to najczęściej jest powikłaniem stłuczeń, odmrożeń, oparzeń, urazów, uszkodzeń nerwów lub złamań kości (zwłaszcza nadgarstka.) Z reguły jest wynikiem nieprawidłowej reakcji naszego układu współczulnego (części autonomicznego układu nerwowego odpowiedzialnego za pobudzenie i mobilizację organizmu) na doznany uraz. Informacji na temat specyfiki tego zaburzenia oraz sposobów radzenia sobie z nim udziela lekarz Anna Żelechowska.

 • Idzie grypa! Warto się zaszczepić

  167 kilometrów na godzinę - z taką prędkością pędzi wirus grypy podczas kichnięcia. W sekundę pokonuje więc 50 metrów... Wobec takiej siły jesteśmy bez szans. I to jest koronny argument za tym, żeby się szczepić przeciw grypie.

 • Nie tylko księżna cierpi na hyperemesis gravidarum

  Około 80% kobiet spodziewających się dziecka doświadcza porannych mdłości, nudności i wymiotów związanych z ciążą. Jednak w przypadku 0,2-2% ciężarnych dolegliwości te mają ekstremalny przebieg nazwany hyperemesis gravidarum (HG), co oznacza niepowściągliwe wymioty ciężarnych. Za sprawą brytyjskiej księżnej, którą dotknęła ta przypadłość, mówi się głośno o hyperemesis gravidarum - bardzo trudnej dla przyszłych mam dolegliwości. Tym samym rośnie świadomość kobiet i mężczyzn, że ciąża może mieć również niezwykle silne i nieprzyjemne objawy, których nie można bagatelizować, wymagają bowiem pomocy specjalisty, a czasem nawet hospitalizacji.

 • Dom też może być dobrym miejscem do narodzin dziecka. Ważna jest jednak wnikliwa ocena ryzyka powikłań

  Porody domowe są coraz popularniejsze, ale nie powinny być one podyktowane jakąś modą czy trendem - mówi położna Jeannette Kalyta. Jej zdaniem w domu może rodzić kobieta, u której ciąża przebiegała fizjologicznie, która ma dobry kontakt ze swoim ciałem i ufa swoim instynktom. Poród w domu przebiega w intymnej atmosferze, bez pośpiechu i obcych osób. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić nawet w wypadku, gdy ciąża przebiegała prawidłowo.

 • WHO: 80% przypadków chorób serca można uniknąć dzięki odpowiedniej profilaktyce

  W kontekście żywienia należy zachować umiar - jeść różnorodne posiłki w niewielkich porcjach, 4-5 razy dziennie. Produkty, które mają pozytywny wpływ na serce, to m.in. tłuste ryby morskie, produkty zbożowe, pomidory, papryka, owoce jagodowe, fasola, soja i wszystkie zielone warzywa, w tym brukselka, szpinak czy sałata oraz oleje roślinne.

 • Prof. Marek Naruszewicz: „W Polsce umiera 1 na 3 z chorych na serce kobiet"

  Tysiące osób w naszym kraju udałoby się corocznie uratować przed zagrażającymi życiu chorobami sercowo-naczyniowymi - jednak podstawą jest znajomość, a także przestrzeganie zasad dotyczących zdrowego stylu życia. Przy okazji obchodzonego na całym świecie 24 września Dnia Serca na pytania dotyczące zdrowia serca odpowiada prof. dr hab. Marek Naruszewicz, Honorowy Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą oraz ekspert ogólnopolskiego programu walki z cholesterolem „Proaktywnie dla serca".

1 ...4|5|6|7|8|9|10|11|12|13... 49

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter