a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zdrowie

Grypa i przeziębienie – chory Polak w pracy?

Grypa i przeziębienie – chory Polak w pracy?

Według badań przeprowadzonych przez TNS na zlecenie GlaxoSmithKline, ponad połowie z nas zdarzyło się pójść chorym do pracy. Najczęściej wynikało to z braku zastępstwa w obowiązkach służbowych – tak deklarowało 36% badanych oraz z nadmiaru obowiązków – na to wskazało 33% respondentów.

więcej
 • Tarczyca – strategiczne miejsce w Twoim ciele

  Tarczyca – strategiczne miejsce w Twoim ciele

  Większość z nas nie wie, że w ogóle ją ma – przypominamy sobie o tarczycy, gdy ta daje znać, że w naszym organizmie coś jest nie tak. Tarczyca jest naszym przyjacielem w walce o zdrowie. Warto więc dbać o takiego przyjaciela.

  więcej
 • Endometrioza - diagnoza i leczenie

  Endometrioza - diagnoza i leczenie

  Endometrioza jest chorobą, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym. Oprócz odczuwanych przez pacjentki bólów w dole brzucha, mogących występować także podczas stosunków seksualnych czy miesiączek, negatywnie wpływa ona również na płodność. Szacuje się, że aż 30% kobiet z endometriozą boryka się z problemem z zajściem w ciążę. Jak skutecznie diagnozować i leczyć to schorzenie?

  więcej
 • Zadbajmy o zdrowie – jedzmy ryby!

  Zadbajmy o zdrowie – jedzmy ryby!

  Posiłki w okresie zimy powinno być przede wszystkim bogate w ryby. O tym, dlaczego są one ważnym elementem żywienia, jakie ryby należy, a jakich nie należy jeść opowie Konrad Gaca – ekspert do spraw żywienia i trener.

  więcej
 • Jak leczyć naderwane ścięgno?

  Jak leczyć naderwane ścięgno?

  Aktywność sportowa ma niewątpliwie wiele zalet – wpływa na poprawę kondycji organizmu, uwalnia hormony szczęścia, wzmacnia wydolność naszego organizmu. Niestety, wraz z czynnym uprawianiem sportu wzrasta również ryzyko doznania kontuzji, na które narażeni są nie tylko amatorzy, ale także sportowcy z wieloletnim stażem. Jak leczyć bolesne urazy?

  więcej
 • Catering dietetyczny – czy to aby na pewno dobry pomysł?

  W ostatnim czasie oferta wielu firm gastronomicznych poszerzyła się o tzw. catering dietetyczny. Mając na uwadze to, jak bardzo jesteśmy dziś zabiegani, pomysł, by kto inny przygotowywał nam i przywoził zdrowe posiłki jest bez wątpienia ciekawy. Jak się jednak okazuje, gorzej z jego wykonaniem - jadłospis taki rzadko bowiem bywa dopasowany do naszych potrzeb i nie daje nam żadnej wiedzy na temat zasad żywienia. Warto zatem zastanowić się, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

 • 10 domowych sposobów na ból zęba

  Co zrobić, gdy zaatakuje ból zęba, a pod ręką nie ma środków przeciwbólowych lub ich branie wywołuje skutki uboczne? Oto kilka łatwo dostępnych metod, które mogą przynieść ulgę i uśmierzyć dolegliwości.

 • Wstydliwe problemy kobiet po ciąży

  Dolegliwości poporodowe związane ze sferą intymną to problem wielu kobiet. Sprawiają, że młode mamy nie czują się kobieco. Choć to wciąż tabu, warto skorzystać z możliwości współczesnej medycyny. – Należy zaznaczyć, że wymienione problemy dotyczą nie tylko pań, które rodziły drogami natury, ale też tych po cesarskim cięciu – podkreśla lek. med. Joanna Wojciula, specjalista ginekologii estetycznej z Holistic-Med w Białymstoku.

 • W walce o ząb, czyli małoinwazyjne leczenie kanałowe

  Nieleczona próchnica może sprawić, że konieczne będzie leczenie kanałowe. Kiedyś było nieprzyjemne i długotrwałe. Dlatego pacjenci decydowali się na usunięcie chorego i często bolącego już zęba. Dziś leczenie endodontyczne odbywa się podczas jednej wizyty u dentysty, jest bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

 • Choroba psychiczna nie musi wykluczać z życia

  Prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi. Problem staje się coraz poważniejszy, a standardy leczenia wymagają jeszcze poprawy. Odpowiednie terapie i opieka nad chorymi mogą przyczynić się do tego, że nie będą oni wykluczeni z życia społecznego i rynku pracy. Mental Health Integration Index wysoko ocenia przyjęte w Polsce rozwiązania prawne i teoretyczną dostępność do nowoczesnych leków, podkreśla jednak, że brak nam adekwatnego finansowania.

 • Zbyt krótki sen zwiększa podatność na infekcje

  Naukowcy zwracają uwagę na to, że niedobór snu doprowadza do spadku wydolności układu immunologicznego. U osób, które śpią zbyt krótko, obserwuje się niższe stężenia limfocytów T, które są odpowiedzialne za walkę z zakażeniem oraz wyższe stężenie białek stymulujących procesy zapalne. Odpowiednia długość i jakość snu może przyspieszyć regenerację u osób zmagających się z przeziębieniem lub grypą.

 • Zadbaj o swoją formę w bezpieczny sposób

  Jak przyznają specjaliści, najlepszym lekarstwem na wiele trapiących nas dolegliwości jest bez wątpienia ruch. Aktywności fizyczne, których się podejmujemy, powinny jednak być dobierane zdroworozsądkowo. Pozwoli to wyciągnąć z nich maksimum korzyści, zmniejszając jednocześnie ryzyko kontuzji mięśniowych czy nadmiernego obciążenia układu krążenia. O co zatem powinniśmy zadbać, zanim zaczniemy uprawiać – choćby zupełnie amatorsko - dany sport?

1 ...40|41|42|43|44|45|46|47|48|49

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter