Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zdrowie

Niewydolność nerek groźniejsza niż zawał serca. 90 proc. chorych jest nieświadomych tego schorzenia

Niewydolność nerek groźniejsza niż zawał serca. 90 proc. chorych jest nieświadomych tego schorzenia

Kłopoty z nerkami ma około 4,5 mln Polaków, ale zdecydowana większość z nich o tym nie wie. Co roku ponad 80 tysięcy umiera z powodu nierozpoznanej lub rozpoznanej zbyt późno choroby nerek. Niewydolność tego narządu rozwija się powoli i bezboleśnie, nie dając żadnych objawów. Wykryta zbyt późno jest nieuleczalna. Życie pacjenta można uratować tylko dzięki wykonywanym co drugi dzień dializom. Tymczasem wczesne wykrycie choroby daje duże szanse na wyleczenie, a diagnozę przyspiesza proste badanie moczu i krwi.

więcej
 • Miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem. Polska jest liderem w leczeniu zaburzeń

  Miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem. Polska jest liderem w leczeniu zaburzeń

  Wady słuchu stały się chorobą cywilizacyjną. Na świecie ponad miliard osób zmaga się z problemami słuchowymi, które wpływają na codzienne funkcjonowanie. W Polsce poważnie uszkodzony słuch ma 900 tys. osób, a ok. 40 tys. nie słyszy w ogóle. Postęp w medycynie sprawia, że dziś lekarze są w stanie pomóc większości osobom z zaburzeniami słuchu. Polska jest pod tym względem liderem. To istotne, bo wady słuchu generują duże koszty, zarówno społeczne, jak i ekonomiczne.

  więcej
 • Królowa Szwecji promuje w Polsce nowe standardy opieki nad seniorami. Kluczowa jest w nich rola personelu pielęgniarskiego

  Królowa Szwecji promuje w Polsce nowe standardy opieki nad seniorami. Kluczowa jest w nich rola personelu pielęgniarskiego

  Jakość ma ogromne znaczenie w opiece nad seniorami, a do tego potrzeba odpowiedniej wiedzy – podkreśliła królowa Szwecji Sylwia Sommerlath. Jej Królewska Mość odwiedziła Polskę, aby promować wysokie standardy w opiece nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Jej zdaniem kluczową rolę w budowaniu jakości usług będzie miał wysoko wykwalifikowany personel pielęgniarski. Znaczenie opieki senioralnej w służbie zdrowia w kolejnych latach będzie dynamicznie rosnąć wraz ze starzeniem się społeczeństwa. W 2040 roku co trzeci Polak będzie miał więcej niż 60 lat.

  więcej
 • Suchość w ustach? Nie lekceważ!

  Suchość w ustach? Nie lekceważ!

  Jest niezbędna do odczuwania smaku, przełykania i trawienia pokarmów, zapobiega chorobom jamy ustnej, neutralizuje działanie kwasów i bakterii, odświeża oddech, a nawet stanowi narzędzie diagnostyczne – takie obowiązki ma ślina. Jeśli twoje ciało produkuje jej zbyt mało i wnętrze twoich ust przypomina pustynię, rośnie ryzyko wielu niebezpiecznych powikłań. Czym jest suchość jamy ustnej?

  więcej
 • W MZ powstaje narodowy plan dla chorób rzadkich

  W MZ powstaje narodowy plan dla chorób rzadkich

  Ponad 2 milionów osób ma jedną z chorób rzadkich. Choć pacjenci od blisko dekady zabiegają o dostęp do właściwej opieki medycznej, ich sytuacja wciąż jest jedną z najtrudniejszych w Europie. Pacjenci wciąż mają problem z dostępem do specjalistów, latami poszukują rozpoznania chorób. Nawet jeśli otrzymają diagnozę, wielu z nich nie ma szans na leczenie lub musi szukać go poza granicami naszego kraju. Teraz może się to zmienić. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że prace nad Narodowym Planem dla Chorób Rzadkich są w końcowej fazie przygotowań, a do jego finalizacji zostały około 2 miesiące.

  więcej
 • Przed ciążą i w trakcie – jakie badania wykonać?

  Okres ciąży to dla każdej rodziny, a szczególnie dla każdej kobiety radosny czas oczekiwania, ale też niemały powód do stresu. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, że czas poprzedzający ciążę i kolejne
  9 miesięcy nie jest jednorodny, a organizm matki nie zachowuje się cały czas tak samo. Odpowiednio dobrana opieka medyczna to taki zakres badań i konsultacji, który bierze pod uwagę aktualne potrzeby ciężarnej.

 • Nowotwór szpiku kostnego daje takie same objawy jak grypa czy reumatyzm. By go wykryć, trzeba regularnie robić badania krwi

  Mielofibroza jest groźnym i rzadkim nowotworem układu krwionośnego. Atakuje najczęściej po 55 roku życia. Jest trudno wykrywalna i w początkowym stadium – z powodu niespecyficznych objawów takich jak zmęczenie czy utrata wagi – może być mylona z grypą czy reumatyzmem. Eksperci przestrzegają, że kluczowe dla skutecznego leczenia mielofibrozy jest jej właściwe diagnozowanie.

 • Odparzenie czy wyprzenie może dotknąć każdego

  Zarówno osoby z nadwagą jak i te aktywne fizycznie, kobiety i mężczyzn, dzieci, młodych i starszych – każdego mogą dotknąć te dolegliwości. Mimo, że to częste problemy skórne, to nadal nie umiemy im zapobiegać ani szybko z nimi radzić.

 • Poziom finansowania wyrobów medycznych w Polsce na dramatycznie niskim poziomie!

 • Zamiast rozpierającej energii towarzyszy Ci wszechogarniające zmęczenie?

  Upragniona wiosna zbliża się wielkimi krokami. Niestety, czas przejścia z pory zimowej do wiosennej jest ciężką próbą dla naszego organizmu. Zamiast w pełni cieszyć się pierwszymi promieniami słońca brakuje nam energii, mamy problemy z koncentracją, jesteśmy drażliwi i podatni na choroby, a nasza skóra jest sucha i skłonna do podrażnień. Są to objawy typowe dla przesilenia wiosennego. Jak sobie z tym radzić? Herbata z czystka oraz wyselekcjonowana mieszanka herbat LR Figuactiv pomogą odzyskać równowagę oraz przetrwać ten wymagający okres.

 • Braster – Opieka i poczucie bezpieczeństwa w prezencie na Dzień Kobiet!

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Ósmego marca, jak co roku, miliony Polek otrzymają
  od swoich partnerów kwiaty, perfumy czy czekoladki, te mające mniej szczęścia – praktyczny sprzęt domowy... Braster to idealne rozwiązanie dla mężczyzny, który chce ofiarować bliskiej kobiecie najcenniejszy dar – zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. To także najlepszy sposób, by okazać jej piękne emocje i wsparcie, ważne i aktualne nie tylko od święta, ale 365 dni w roku.

 • Maski chronią przed smogiem. Jak ich właściwie używać?

  Smog – to słowo coraz częściej budzi grozę. W wielu miastach w Polsce normy zanieczyszczenia powietrza są przekraczane i to wielokrotnie. Każdy taki alarm oznacza, że oddychamy powietrzem pełnym niebezpiecznych pyłów. Wiele osób próbuje się przed tym chronić i stosuje specjalne maski. Zanim jednak po nie sięgniemy warto sprawdzić jak je wybrać, dopasować i kiedy należy je wymienić?

1 ...6|7|8|9|10|11|12|13|14|15... 32

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter