a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zimowy bieg po zdrowie

2016-03-21
Zimowy bieg po zdrowie
Nie odkładaj swoich butów do biegania ponieważ spadł śnieg. Nikt nie mówił, że zimą zostaje nam tylko siłownia bądź co gorsze- leżakowanie pod kołderką. Jeżeli lubisz przebywać na świeżym powietrzu, nic nie stoi na przeszkodzie aby zażyć dawki biegu, nawet gdy temperatura spada poniżej zera.

Korzyści z biegania zimą

Podczas pół godzinnej sesji biegania spalamy 250-500 kalorii (wyniki będą się różnić, w zależności od masy ciała, tempa oraz warunków środowiskowych) gdyż zimą trzeba pracować trochę mocniej aby utrzymać ciepło. Takie intensywne ćwiczenia są szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ pomagają chronić przed osteoporozą.  Ruch na świeżym powietrzu wspomaga hartowanie organizmu, zwiększając odporność na choroby i zaziębienia.

Zimą mamy tendencję do mniejszego ruchu i zdecydowanie więcej jemy, wyjście na siłownię bywa nie lada wyzwaniem, bieżnia w domu może się już nudzić, dlatego najlepiej jest wyjść na zewnątrz- to nic nie kosztuje, jest wygodne i nigdy się nie nudzi. Osoby walczące z nadwagą, chcące się odchudzić, zimą szybciej zrzucą zbędne kilogramy.

Bieg może też zapobiegać Sezonowym Zaburzeniom Afektywnym czyli tzw. depresji sezonowej. Zimą, gdy dni stają się krótsze, a temperatura spada, wiele osób cierpi właśnie z powodu depresji. Biegając, uwalniamy potężne hormony, które pomagają zwalczać tę depresję, zwiększając pozytywne stany nastroju w te chłodne miesiące. Osoby, które wyszły na zewnątrz pobiegać, wykazują mniejsze predyspozycje do łapania chandry, mają więcej energii i chętniej powtarzają bieg w plenerze.

Bieganie zwiększa metabolizm. Nasze ciała są zaprogramowane w taki sposób, aby odkładać tłuszcz na zimę, zmniejszenie ruchu sprawia, że nasz metabolizm spowalnia. Dlatego ćwiczenia są ważne aby utrzymać prawidłową masę ciała.

Odpowiednie przygotowanie do biegania

Do biegania zimą należy się przygotować nie tylko na zimno ale i na śliskie nawierzchnie. Zimowe buty do biegania, to podstawa, trzeba wiedzieć jakie wybrać aby czuć się komfortowo, nie nadwyrężyć ścięgien i nie obciążać stawów. Większość biegaczy używa jednych butów do biegania przez cały rok, lekkich zwane crossowymi bądź trailowymi. Takie buty do biegania zimą sprawdzają się na odśnieżonym asfalcie, czy innej płaskiej powierzchni, jednak większe korzyści z treningu daje bieganie w terenie. A do biegania w takich warunkach przyda się odpowiednio przygotowane obuwie, a jego wybór jest naprawdę ogromny. Buty wyposażone w mocny, agresywny bieżnik, zwiększający przyczepność dzięki której podczas biegania, nasze kroki biegowe są bardziej stabilne. Podeszwy z wypustkami, kolcami bądź hakami zapobiegają poślizgnięciu się na lodzie. Aby zwiększyć stabilność kroków biegowych, buty terenowe posiadają mniej pianki amortyzującej, zamiast tego wbudowaną w podeszwę płytkę stabilizującą czyniąc tym samym zmniejszenie elastyczności oraz odczuwania pojedynczych nierówności. Poza tym jesienno- zimowe buty do biegania  posiadają wodoodporne membrany, dzięki którym nie przemokną nam stopy, nawet podczas biegu w mokrym śniegu czy po kałużach. Jeżeli buty nie posiadają warstwy goretexu i nie są ocieplone, należy zakładać grubsze skarpety, aby utrzymać odpowiednie ciepło i zwiększyć komfort podczas treningu w niskich temperaturach. Warto zaopatrzyć się także w stupty, które powstrzymają dostawanie się śniegu do naszych butów.

Dobrze dobrane obuwie pozwoli uniknąć kontuzji.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Materiał zewnętrzny

 


Tagi: bieganie, buty, buty do biegania, zdrowie, zima

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter