a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Wszystko o labioplastyce

2015-04-03
Wszystko o labioplastyce

Wiele kobiet nie jest zadowolona z wyglądu swojego miejsca intymnego. Przybywa pacjentek, które decydują się na wizytę u chirurga plastycznego. Ważne, aby operacja nie wynikała z mody czy wpływu partnera.

Wargi sromowe większe powinny całkowicie zakrywać wargi sromowe mniejsze - to obowiązujący dziś model estetyczny podobnie jak depilacja krocza. Te wzorce "zawdzięczamy" filmom i pismom erotycznym. Bywa więc, że kobiety porównując się do modelek są niezadowolone z wyglądu. Może to rodzić kompleksy, brak pewności siebie czy pozbawić seksualnej satysfakcji. Zwłaszcza, jeśli wątpliwości potwierdza lub wzmacnia partner. Wtedy wyjściem wydaje się operacja plastyczna i dostosowanie wyglądu do aktualnych trendów. Panie decydują się na labioplastykę - zmniejszenie warg sromowych mniejszych.

Według badań Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, aż 21% zabiegów w 2012 r. dotyczyło korekcji wyglądu okolic intymnych. To ponad 60% więcej niż rok wcześniej. - Wzrostowa tendencja panuje także w Polsce, co potwierdza nasza praktyka - komentuje lek. med. Joanna Wojciula, specjalista ginekologii estetycznej w Holstic Med w Białymstoku. Doktor zwraca też uwagę na fakt, iż sposób przedstawiania kobiecego ciała, w tym miejsc intymnych, przez media jest nierealistyczny.

Tymczasem symetria w budowie krocza występuje rzadko. Dopuszcza się szerokie zróżnicowanie. To, co utrudnia codzienne funkcjonowanie, wykracza poza normę. Jest grupa kobiet, które zmagają się z przerostem warg sromowych mniejszych, co powoduje dyskomfort związany z nadmiernym podrażnieniem. Czasem nawet uniemożliwia niektóre czynności np. jazdę rowerem. Może też być powodem bólu podczas stosunku. Wygląd okolic intymnych może się też zmieniać wraz z wiekiem i przebytymi porodami. Pod wpływem zmian hormonalnych podczas menopauzy krocze staje się mniej elastyczne. Pewną grupę pacjentek chirurgów plastycznych stanowią więc panie w średnim wieku.

Najczęściej do gabinetów przychodzą jednak kobiety w wieku 25-35 lat, które chcą się poddać labioplastyce ze względów estetycznych. Nie są to panie związane z branżą erotyczną, a osoby różnych zawodów - prawniczki, pielęgniarki czy studentki. Chcą, by po zabiegu wargi sromowe większe całkowicie zasłaniały te mniejsze. W piśmiennictwie fachowym nosi to nazwę Barbie look. Zwykle pacjentki są silnie zdeterminowane i posiadają sporą wiedzę na ten temat. Niestety, przeważnie jest ona zaczerpnięta z internetu. - Wniosek? Operacja okolic intymnych to temat tabu - zauważa z kolei lek. med. Katarzyna Roginiewicz z Holistic Med. Kobiety boją się opowiedzieć o swoich wątpliwościach ginekologowi, a szczera rozmowa jest konieczna. Ważne jest ustalenie z jakich powodów pacjentka decyduje się na zabieg. Są bowiem panie, które oczekują, że operacja zwiększy ich satysfakcję seksualną.

Specjalistka z Holistic Med zastrzega jednak, że labioplastyka nie przynosi takich efektów bezpośrednio. Operacja ma spowodować, by kobieta nabrała pewności siebie. Według badań, tak właśnie jest. Aż 95% pacjentek wskazuje na poprawę samooceny po labioplastyce. - Jest grupa pacjentek podatnych na sugestie, które decyzję o operacji podejmują pod naciskiem partnerów - dodaje doktor Wojciula. - Należy im poświęcić szczególną uwagę. Poczucie, że za decyzją stoi ktoś inny, powinno być sygnałem ostrzegawczym. Podobnie, gdy poczucie niepewności nie tkwi w wyglądzie, a zupełnie gdzie indziej. Wtedy operacja nie pomoże. Lepszym rozwiązaniem będzie konsultacja psychologiczna - uważa.

Operację wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym.

Informacja prasowa

Fot. holdosi, pixabay.com

Tagi: labioplastyka, medycyna estetyczna, okolice intymne, zmniejszenie warg sromowych

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter