a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Udowodniono, że pokarm kobiecy zwalcza ponad 40 komórek różnych nowotworów!

2017-05-13
Udowodniono, że pokarm kobiecy zwalcza ponad 40 komórek różnych nowotworów!

Składniki mleka matki mogą zwalczać komórki nowotworowe! To rewolucyjne odkrycie dotyczące karmienia piersią oraz znaczenia mleka matki zostały przedstawione podczas tegorocznego 12. Międzynarodowego Sympozjum na temat Karmienia Piersią i Laktacji, które odbyło na początku kwietnia we włoskiej Florencji. Udział w nim wzięło dziewięcioro spośród najważniejszych badaczy zajmujących się dziedziną mleka matki z całego świata.

Zwalczanie komórek nowotworowych dzięki mleku matki, stanowi jedno z najbardziej obiecujących odkryć w dziedzinie mleka kobiecego. Połączenie kwasu oleinowego (tłuszczu znajdującego się w oliwie z oliwek oraz w mleku kobiecym) oraz alfa-laktoalbuminy (także obecnej w mleku matki) w warunkach laboratoryjnych wykazało działanie zwalczające aż 40 rodzajów komórek chłoniaków i nowotworów, takich jak: guzy mózgu, nowotwory pęcherza, jelita, a także skórne[1].

Dalsze badania wykazały, że w momencie kontaktu mleka matki z błoną żołądkową niemowlęcia powstają tzw. cząsteczki HAMLET, które mogą zapewnić ochronę karmionemu noworodkowi. Podczas tegorocznego sympozjum dr n. med. Catharina Svanborg, nagradzana profesor immunologii klinicznej z Uniwersytetu w Lund (Szwecja), zaprezentowała ogromy potencjał karmienia piersią właśnie w kontekście zapobiegania nowotworom oraz możliwości wykorzystania odkrytych cząsteczki HAMLET do leczenia dorosłych chorych na raka.

Kto by pomyślał, że mleko matki zawiera w sobie potencjał zwalczania komórek nowotworowych? Stoimy u progu złotego wieku badań nad pokarmem kobiecym. To niezwykle złożona substancja, a intensywne, wielokierunkowe badania wykorzystujące najnowocześniejsze technologie rozpoczęto w tej dziedzinie zaledwie w minionym dziesięcioleciu - wyjaśniał dr. Leon Mitoulas, dyrektor naukowy sympozjum.

Podczas sympozjum eksperci w dziedzinie karmienia starali się również odpowiedzieć na pytania, dlaczego odżywanie jest tylko jednym z wielu czynników mających wpływ na mleko matki oraz czy kontakt z rodzicami na OIOM-ach dla noworodków może zwiększać szanse na przeżycie oraz stanowić podstawę długotrwałego zdrowia społecznego.

Mleko matki jest niezbędne w zapewnieniu wszystkich składników odżywczych, komórek macierzystych i setek tysięcy elementów bioaktywnych, które zasilają i budują mózg, narządy, czy układ odpornościowy służące do końca życia 130 milionom dzieci przychodzącym na świat każdego roku.

Podczas tegorocznego sympozjum poruszono wiele ciekawych zagadnień dotyczących składników mleka kobiecego, co pokazuje jak ogromny wpływ ma karmienie naturalne oraz mleko mamy na stan niemowląt. Niewątpliwie, dyskusje poruszane podczas sympozjum stymulują badaczy do dalszych, niezwykłych odkryć oraz rozwijania dotychczasowych badań ukazujących coraz to nowsze zalety płynąc z karmienia naturalnego.


[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2727106/ (dostęp: 21.04.2017 r.)

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter