a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Tarczyca – strategiczne miejsce w Twoim ciele

2015-03-05
Tarczyca – strategiczne miejsce w Twoim ciele

Większość z nas nie wie, że w ogóle ją ma - przypominamy sobie o tarczycy, gdy ta daje znać, że w naszym organizmie coś jest nie tak. Tarczyca jest naszym przyjacielem w walce o zdrowie. Warto więc dbać o takiego przyjaciela.

Tarczyca jest jednym z większych gruczołów w organizmie człowieka, jej wielkość zmienia się wraz z cyklem miesiączkowym lub okresem ciąży. Co istotne, problemy tarczycowe pojawiają się zazwyczaj u kobiet. Warto więc zadbać o to, żeby tarczyca funkcjonowała sprawnie przez wiele lat. W końcu nie bez przyczyna nazywa się ją macochą wszystkich chorób. Tarczyca produkuje trzy hormony, które są niezbędnymi składnikami do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Co bardzo istotne, w okresie życia płodowego i przez pierwsze dwa lata życia wpływają znacząco na pracę mózgu. Niedobór tych hormonów może doprowadzić do kretynizmu. W późniejszym okresie niedobór hormonów produkowanych przez tarczycę może doprowadzić do zahamowania wzrostu czy opóźnienia dojrzewania płciowego. Dlatego tak istotną sprawą jest dostarczanie sobie określonych składników mineralnych, które poprawią jakość funkcjonowania naszej tarczycy.

Tarczyca a ciąża

U kobiet ciąży zwiększa się ryzyko występowania chorób tarczycy. U prawie 5% ciężarnych rozwija się niedoczynność tarczycy, a u ponad 15% w pierwszym roku po porodzie pojawiają się znaczne problemy z tym gruczołem. Warto więc dbać o siebie. Ważnym i skutecznym sposobem na walkę z problemami tarczycowymi, jak i sposobem zapobiegania wszelkim chorobom z nią związanym, jest stosowanie odpowiedniej diety. Istotnym staje się dostarczanie swojemu organizmowi produktów bogatych w jod. Do tej grupy należą przede wszystkim owoce morza, ryby, skorupiaki i warzywa bogate w ten składnik. Takie naturalne dostarczanie sobie składników mineralnych wpływa na szybie ich wchłanianie przez nasz organizm i pozwala dostrzec szybko rezultaty diety. Bywa niestety też tak, że kobiety w ciąży nie są w stanie przyjmować produktów bogatych w jod, ponieważ dolegliwości związane z tym okresem sprawiają, że część pokarmów nie jest przez nie przyswajana. W takim wypadku skuteczne okazuje się przyjmowanie suplementów diety bogatych w jod, wpływających na poprawne funkcjonowanie tarczycy.

Problemy z tarczycą sposobem na wakacje

Najłatwiejszym i zarazem najprzyjemniejszym sposobem na walkę z chorobami tarczycy są wakacje nad polskim morzem. Morze Bałtyckie jest miejscem, gdzie stężenie jodu w powietrzu jest bardzo wysokie, co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie gruczołu tarczycy jak i na nasze samopoczucie. Już dwutygodniowy pobyt nad morzem raz w roku sprawia, że problemy z tarczycą mogą stać się odległe, jej funkcjonowanie poprawia się, a my pieniądze zaoszczędzone na wizytach u specjalisty możemy wydawać właśnie na wakacje nad przepięknym polskim morzem.

tarczyca.net.pl

Fot. Winding, pixabay.com

Tagi: choroby tarczycy, objawy, tarczyca, zdrowie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter