a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 19 czerwca 2018
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Przed ciążą i w trakcie – jakie badania wykonać?

2017-03-10
Przed ciążą i w trakcie – jakie badania wykonać?

Okres ciąży to dla każdej rodziny, a szczególnie dla każdej kobiety radosny czas oczekiwania, ale też niemały powód do stresu. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, że czas poprzedzający ciążę i kolejne
9 miesięcy nie jest jednorodny, a organizm matki nie zachowuje się cały czas tak samo. Odpowiednio dobrana opieka medyczna to taki zakres badań i konsultacji, który bierze pod uwagę aktualne potrzeby ciężarnej.

Kobiety, które planują macierzyństwo, powinny wykonać badania poprzedzające zajście w ciążę.
- W związku z tym, że ciąża to duże obciążenie dla organizmu matki, warto sprawdzić w jakim stanie jest organizm przyszłej mamy i uzupełnić ewentualne niedobory lub wyleczyć infekcje i inne schorzenia niezdiagnozowane wcześniej u przyszłej matki - radzi dr Ewa Śmiertka, ginekolog-endokrynolog z Centrum Medycznego Falck w Warszawie. - W późniejszym czasie zakres profilaktyki ulega zmianie. Badania wykonywane w I trymestrze są ukierunkowane na ocenę stanu zdrowia matki i płodu, później kontroluje się przede wszystkim jego rozwój - dodaje dr Ewa Śmiertka.

Przed zajściem w ciążę należy wykonać przede wszystkim badania podstawowe: morfologię, poziom glukozy we krwi, badanie ogólne moczu, OB, poziom enzymów wątrobowych. Zalecane są również badania poziomu wapnia, żelaza, witaminy D, TSH, prolaktyny i kreatyniny. Ze względu na ryzyko zakażenia dziecka powinny zostać również wykonane badania na przeciwciała przeciwko toksoplazmozie i różyczce.

Aby uzyskać pełen obraz stanu zdrowia ciężarnej, w trakcie pierwszego trymestru należy rozszerzyć zakres badań o: progesteron, HCG (gonadotropina kosmówkowa - hormon kontrolujący rozwój ciąży), grupę krwi. W trosce o zdrowie dziecka warto wykonać badania przeciwciał w kierunku: wirusowego zapalenia wątroby, HIV, kiły, HCV, cytomegalii i różyczki.

W trakcie trwania ciąży bardzo ważne jest, aby kobieta była pod stałą opieką lekarza ginekologa,
a w późniejszym czasie również miała okazję konsultować się z położną. Regularne badania USG, badanie KTG (kardiotokografia - badanie czynności serca płodu), pozwolą kontrolować rozwój płodu, aż do porodu.

Rosnąca świadomość zagrożeń jakie niesie ciąża wiąże się ze stresem i koniecznością wykonania wszystkich zalecanych badań. Warto rozważyć objęcie ciężarnej kompleksową opieką medyczną już na początku ciąży. Zwiększy to poczucie bezpieczeństwa i pozwoli kontrolować stan zdrowia matki
i dziecka przez ten sam zespół specjalistów od początku ciąży aż do porodu.

Do końca marca, pakiety opieki medycznej w Centrach Medycznych Falck dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych i matek, można zakupić o 20% taniej:

  • Sprawdź pakiet opieki medycznej dla kobiety w I trymestrze ciąży, w II trymestrze i w III trymestrze
  • Zobacz jakie badania należy wykonać w I trymestrze ciąży, jakie w drugim oraz trzecim
  • Zdrowie mamy, to pakiet badań profilaktycznych dla kobiet w każdym wieku

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter