a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 26 listopada 2015
Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Nordic walking, czyli benefity z chodzenia z kijkami

2013-06-09
Nordic walking, czyli benefity z chodzenia z kijkami

Chodzenie - prosta czynność, a okazuje się, że świetnie wpływa na nasze zdrowie. Jeszcze więcej korzyści z chodzenia można osiągnąć chodząc z kijkami. Nonsens? Wcale nie.

Nordic walking stał się bardzo popularny w Polsce i ma swoich zagorzałych miłośników, którzy przemierzają kilometry z kijkami w dłoniach. Powstał w Finlandii na początku lat 20. ubiegłego wieku, jako trening dla narciarzy. Okazało się, może metoda to może stanowić doskonałą formę ćwiczeń nie tylko dla sportowców, ale również dla amatorów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując sprzęt do nordic walking oraz jakie korzyści zdrowotne wynikają z szybkiego marszu z kijkami w dłoniach?

Kijek kijkowi nierówny

Podstawowym, a zarazem jedynym wyposażeniem osoby ćwiczącej są kije do nordic walking. Działają one na dwa sposoby: aktywizują górne części tułowia do pracy oraz pomagają w szybszym chodzeniu. Wpływa to na wykonywanie większego wysiłku fizycznego.

Odpowiednie kije do nordic walking to podstawa w przypadku osób, które chcą właśnie w taki sposób spędzać wolny czas. Warto pamiętać o tym, że kije nordic walking to nie to samo co kijki trekkingowe. Przede wszystkim, kije nordic walking zaprojektowane są w taki sposób, aby współgrały z odpowiednią techniką chodzenia, zapewniającą płynne ruchy. Kije stanowią swoiste przedłużenie ciała, dlatego bardzo ważny jest ich odpowiedni rozmiar indywidualnie dopasowywany do każdego. Dobre kijki do nordic walking wyposażone są w specjalne rękawice na ręce, które pomagają w utrzymaniu poprawnej techniki chodzenia.

Korzyści chodzenia z kijkami w dłoniach

Taki rodzaj spędzania wolnego czasu świetnie aktywizuje górne partie ciała, dzięki czemu mamy pewność, że wykonywane ćwiczenia nie tylko koncentrują się na nogach. Nordic walking może wykonywać każdy - zarówno starsi, jak i ci młodzi. Nie wymaga zaawansowanego, drogiego sprzętu ani specjalnych ubrań. Wystarczą kijki i chęć do chodzenia.

Mniej tłuszczyku

Właściwa technika z kijami do nordic walking zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Jest nie tylko efektywna, ale także sprawia wiele radości. Regularne chodzenie wpływa zbawiennie na zdrowie ćwiczących. Przede wszystkim, podczas chodzenia pracują wszystkie mięśnie ciała, które spala nawet do 50% więcej kalorii niż podczas zwykłego chodzenia.

Stawy, serce i płuca

Nordic walking wpływa także dobrze na kolana i stawy - redukując obciążenie dzięki kijkom. Profity z chodzenia z kijkami czerpią także serce i płuca, które zwiększają swoją wydolność. Dla osób mających problemy z bólami karku, ramionami pleców stanowi skuteczną metodę terapeutyczną.

Sport dla wszystkich

Co więcej, z kijkami chodzić można wszędzie, nieważne czy to będzie park, czy zwykła ścieżka. Niezaprzeczalnym atutem jest to, że nordic walking przeznaczony jest dla osób w każdym wieku i nie wymaga specjalnego przygotowania. Dzięki tego rodzaju ćwiczeniom, mamy także możliwość socjalizować się z innymi ćwiczącymi, dzięki którym czas szybciej płynie.

Nordic walking może stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnego chodzenia. Dzięki prostemu zabiegowi, jakim jest zastosowanie kijków podczas chodzenia, angażujemy do pracy wszystkie mięśnie ciała. Jest to doskonały trening kardio dla wszystkich osób, bez względu na wiek.

Sbart

Fot. Marko Kantaneva, GNU FDL, Wikipedia.org

Tagi: korzyści, nordic walking, sport, zdrowie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter