a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Materace hybrydowe dostosowują swój kształt do sylwetki użytkownika. Zapewniają prawidłowe podparcie kręgosłupa i idealną pozycję do wypoczynku

2016-01-21
Materace hybrydowe dostosowują swój kształt do sylwetki użytkownika. Zapewniają prawidłowe podparcie kręgosłupa i idealną pozycję do wypoczynku

Z badań TNS wynika, że tylko co czwarty Polak śpi na łóżku z ramą i materacem. Aż 55 proc. do tego celu wykorzystuje rozkładane sofy czy narożniki. Takie meble mają jednak zbyt twarde podłoże, co z czasem może przełożyć się na różne problemy zdrowotne. Zdaniem ekspertów najlepszą opcją są materace hybrydowe, w których górną część wykonana jest z pianki idealnie podpierającej kręgosłup i zapewniającej odpowiednią temperaturę, a w dolnej umieszczona jest tradycyjna sprężyna.

Sen pozwala zregenerować organizm, poprawia samopoczucie i zwiększa witalność. Jego niedobór jest natomiast przyczyną rozkojarzenia, osłabienia i niskiej wydajności intelektualnej. Najlepsze warunki do snu zapewnia łóżko ze stelażem i odpowiednio dobrany materac. Przy jego zakupie trzeba przede wszystkim kierować się wagą, wzrostem i stanem zdrowia użytkownika.

Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort snu, eksperci radzą zakup materaca hybrydowego, który idealnie dopasowuje się do ciała, zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i niweluje drgania. Górna część materaca to współpracujące ze sobą warstwy pianki. Pierwsza z nich to żelowa pianka z pamięcią, która nie tylko zapewnia wygodę, lecz także optymalną temperaturę. Z kolei głębsza warstwa daje stabilne, dopasowane podparcie.

- Chodzi o to, żeby materac podpierał nasz kręgosłup, żeby nie naciskał, tylko redukował nacisk. W przypadku hybrydowych materacy śpimy tak naprawdę na piankach, a w dolnej części materaca mamy sprężynę. Sprężyna nigdy nie podeprze tak idealnie kręgosłupa jak pianka i to jest właśnie clou tego rozwiązania - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Przemysław Gierchatowski, ekspert marki Sealy.

Odpowiedni materac powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby, która z niego korzysta. Tymczasem wiele osób bagatelizuje sprawę. Zamiast w wygodnym łóżku śpią na rozkładanej kanapie, sofie czy wersalce. Nie tylko pogarsza to jakość ich snu, ale z czasem może też przełożyć się na uciążliwe bóle kręgosłupa. Obecnie na rynku konsument ma bardzo szeroki wachlarz materacy do wyboru. Zróżnicowane są także ceny i każdy może zdecydować się na taki model, który będzie mu odpowiadał pod każdym względem.

- Można wybierać, począwszy od sprężyny, która na szczęście powoli odchodzi do lamusa, jest starym XIX-wiecznym wynalazkiem i w takiej swojej podstawowej formie nie podeprze nam dobrze kręgosłupa, poprzez lateksy, które też już kiedyś miały swoje pięć minut, natomiast ze względu na to, że nie oddychają, nie są dobrym rozwiązaniem i nie polecam ich, aż po materace hybrydowe i piankowe, które pod wpływem nacisku i temperatury idealnie się do nas dopasowują, podpierają i redukują naciski - tłumaczy Przemysław Gierchatowski.

Eksperci podkreślają, że osoby, które mają dyskopatię, powinny spać na twardszych materacach, a te, które zmagają się z chorobami nowotworowymi - na miękkich. Alergicy dodatkowo muszą używać powłok antyalergicznych.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: elastyczność, komfort snu, materac, materac hybrydowy, materac piankowy, sprężystość, wybór materaca

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter