a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 26 września 2018
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jak złagodzić napięcie przedmiesiączkowe?

2017-02-28
Jak złagodzić napięcie przedmiesiączkowe?

Przez znaczną część życia PMS (Premenstrual Syndrome), czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, dotyka w różnym stopniu większość kobiet, które na dodatek muszą radzić sobie z nim od momentu dojrzewania, aż do menopauzy. Jednak najbardziej uciążliwe dolegliwości z nim związane, dotyczą głównie pań między 30. a 40. rokiem życia. Zespół występuje w II fazie cyklu menstruacyjnego. Zaczyna się zwykle 4-10 dni przed krwawieniem, a ustępuje w chwili rozpoczęcia miesiączki.


Winny progesteron
Problemy związane z PMS są skutkiem zmian w wydzielaniu hormonów płciowych przez jajniki.
W II fazie cyklu (po jajeczkowaniu) gwałtownie zmniejsza się poziom estrogenów, które dominują w I fazie, a wzrasta poziom progesteronu. Wysoki poziom progesteronu utrzymuje się przez całą II fazę cyklu, a obniża tuż przed krwawieniem. Według badań objawy PMS wywołane są działaniem progesteronu i jego metabolitów, przede wszystkim na ośrodkowy układ nerwowy kobiety.


Niski poziom serotoniny i dopaminy
Według najnowszych teorii, wpływ na nastrój przed miesiączką ma również obniżony poziom neuroprzekaźników w mózgu tj.
- serotoniny
- dopaminy.
Poziom serotoniny wpływa na nasze samopoczucie i odczuwanie przez nas stresu. W przypadku jej niedoboru odczuwamy obniżenie nastroju, które często spowodowane jest przewlekłym stresem. Poza tym możemy być smutni, skłonni do agresji lub odczuwać lęk.
Dopamina z kolei, również odpowiada za samopoczucie, a także za energię, po prostu motywuje nas do działania. Dlatego osobom z jej niedoborem trudno rano wstać, a w ciągu dnia czują się zmęczone i trudno im się skoncentrować.


Emocjonalne dolegliwości PMS
Szacuje się, że zespół napięcia przedmiesiączkowego obejmuje prawie 300 symptomów. Poza fizycznymi, jak migreny, nadwrażliwość piersi i problemy jelitowe (biegunki, zaparcia), występować mogą również objawy emocjonalne:
- zmienne nastroje, rozdrażnienie
- gniew i agresja
- smutek, niska samoocena, stany depresyjne
- trudności z koncentracją, zapominalstwo
- zmęczenie.


Składniki suplementów pomocne przy PMS
Jednym z preparatów, który może być stosowany w celu poprawy nastroju przed miesiączką jest Depresanum, w skład którego wchodzi:
Ekstrakt z kwiatu szafranu
Szafran, który zwiększa stężenie serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym, już od średniowiecza był uprawiany we Francji i Hiszpanii. Obecnie największe jego plantacje są w Turcji i Iranie. Naukowcy z Teheranu przebadali kobiety, które miały silne objawy PMS. U 75% z nich, które stosowały kapsułki z wyciągiem z tej rośliny, nastąpiło złagodzenie dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
Tryptofan
Serotonina jest wytwarzana z tryptofanu, który jest aminokwasem egzogennym. Nasz organizm nie jest w stanie sam go wyprodukować i musi być dostarczany wraz z dietą. Nie może być ona produkowana z innego źródła, dlatego niedobór tryptofanu, a co za tym idzie, niedobór serotoniny, po pewnym czasie może wywołać stany depresyjne.
Inozytol
Inozytol, nazywany niegdyś cukrem alkoholowym, jest izomerem glukozy, który zwiększa wrażliwość receptorów na serotoninę. Receptory serotoninowe umieszczone są na błonie komórkowej neuronów i niektórych innych komórek m.in. mięśni gładkich. Wpływ serotoniny na nasz organizm, zależy właśnie od jej oddziaływania z receptorami.
Witamina B6 i kwas foliowy
Depresanum, poza 3 powyższymi składnikami, zawiera również witaminę B6 i kwas foliowy. Wspomagają one utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych, a także przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Hormony rządzą naszym życiem, czego przykładem jest zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jednak zwiększenie syntezy i uwalniania serotoniny i dopaminy w obrębie układu nerwowego, pomoże przywrócić równowagę emocjonalną w stanie obniżonego nastroju.
Link do strony dedykowanej produktowi http://depresanum.pl/

źródło: pressoffice.pl

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter