a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Jak często wykonywana jest płynoterapia? To pokaże ogólnopolskie badanie

2017-02-26
Jak często wykonywana jest płynoterapia? To pokaże ogólnopolskie badanie

- Do tej pory domniemamy jak płynoterapia jest prowadzona analizując rodzaj, oraz ilości sprzedawanych leków. Badanie, które z grupą ekspertów planujemy wykonać ma na celu określenie statusu tego co w Polsce robimy - mówi newsrm.tv prof. Waldemar Machała, autor badania „Ocena płynoterapii śródoperacyjnej w polskich szpitalach".

Płynoterapia to podstawowa i najczęściej stosowana forma terapii u osób hospitalizowanych, ważna na równi ze wszystkimi pozostałymi czynnościami terapeutycznymi wykonywanymi w trakcie leczenia. Okołooperacyjna płynoterapia zapewnia utrzymanie prawidłowej czynności układu krążenia i uzupełnia niedobory będące skutkiem choroby, jak i wykonywanych zabiegów. Wszelkie błędy w leczeniu płynami wynikające z pośpiechu, czy też niedocenienia znaczenia terapii płynowej w procesie terapeutycznym skutkują wydłużeniem hospitalizacji i zwiększeniem kosztów, które ponosi szpital.

Badanie „Ocena płynoterapii śródoperacyjnej w polskich szpitalach" obejmie blisko 250 szpitali w naszym kraju. Wyniki uzyskane w badaniu pozwolą nakreślić obraz jednej z najczęściej wykonywanych interwencji terapeutycznych w polskim lecznictwie szpitalnym.

- To badanie pozwoli nam dość efektywnie określić jakie płyny podajemy, u jakich chorych i w jaki sposób wygląda odpowiedź chorych na w taki sposób podejmowaną płynoterapię - wyjaśnia prof. Waldemar Machała.

Mając na względzie wagę terapii płynowej dla przebiegu leczenia i efektów terapeutycznych uzyskiwanych u pacjentów, prof. Waldemar Machała, Przewodniczący Sekcji Znieczulenia Ogólnego Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii zaplanował badanie, które da podgląd codziennej praktyki oddziałów anestezjologicznych polskich szpitali.

- Założeniem badania „Ocena płynoterapii śródoperacyjnej w polskich szpitalach" jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat płynoterapii - interwencji terapeutycznej wykonywanej setki razy każdego dnia przez specjalistów w każdym z polskich szpitali. Celem badania nie jest wypracowywanie zaleceń, rekomendacji, czy standardów. Na bazie informacji dostarczonych przez szpitale, które zechcą wziąć udział w badaniu zostanie opracowany raport, którego wyniki pozwolą przeanalizować codzienną praktykę w zakresie płynoterapii, a także wystosować odpowiednie wnioski dotyczące płynoterapii w placówkach medycznych - komentuje prof. Waldemar Machała, autor badania.

Badanie będzie polegało na sprawozdaniu z rodzaju płynów infuzyjnych użytych w trakcie operacji. Analizie poddane zostaną znieczulenia wykonywane wyłącznie w określonej grupie chorych, znajdujących się w konkretnym stanie fizycznym i w konkretnym interwale czasowym.

- Wspólnie z regionalnym koordynatorami badania uznaliśmy, że konieczne jest poznanie nawyków polskich anestezjologów dotyczących wyboru płynów infuzyjnych, aby wyniki można było odnieść w przyszłości do charakteru płynów podawanych w innych specjalnościach medycznych. Mając na względzie wymiar terapeutyczny i społeczny poruszanego zagadnienia każdy specjalista anestezjolog może zgłosić swój szpital do udziału w badaniu kontaktując się z biurem Kampanii na rzecz Optymalnej Płynoterapii - dodaje prof. Machała.

Badanie „Ocena płynoterapii śródoperacyjnej w polskich szpitalach", prowadzone jest pod patronatem Konsultanta Krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii - prof. dr. hab. n. med. Radosława Owczuka oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki. Badanie otrzymało pozytywną ocenę Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (nr RNN/29/17KN) z dn. 17 stycznia 2017 r.

Więcej informacji na temat badania na stronie: http://www.machala.info

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter