a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 16 sierpnia 2018
Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Fale radiowe leczą problemy ginekologiczne. Bezinwazyjna alternatywa dla kobiet

2017-05-06
Fale radiowe leczą problemy ginekologiczne. Bezinwazyjna alternatywa dla kobiet

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu oraz zmiany menopauzalne i poporodowe bez  użycia skalpela lub lasera? Skutecznym sposobem na te problemy jest ThermiVa, nowatorski zabieg, który można już wykonać na Podlasiu.

 

- W przeciwieństwie do dotychczasowych metod, nowa technologia nie jest obarczona ryzykiem powikłań, jest nieinwazyjna, bezbolesna, a pacjentki poddane terapii tą metodą nie wymagają rekonwalescencji - mówi dr n.med. Wojciech Karwowski, specjalista ginekologii i położnictwa w klinice Estimed. - Zabieg laserowy wykorzystuje światło o różnej długości fal do wywołania kontrolowanego uszkodzenia śluzówki i pobudzenia przez to włóknienia. Przy ThermiVa mamy do czynienia z falą radiową, zatem unikamy bezpośredniego, inwazyjnego działania na śluzówkę.

Co istotne, w zabiegu laserowym nie ma żadnej kontroli nad temperaturą tkanki, natomiast ThermiVa wykonuje się z równoczesnym pomiarem temperatury ścian pochwy, która nie może przekroczyć 47 st. C. Nie ma więc możliwości poparzenia pacjentki.

Dla kobiet w każdym wieku

Za pomocą beziniekcyjnej technologii radiofrekwencji można leczyć m.in. wszelkie objawy menopauzalne, które powodują fizyczne i funkcjonalne zmiany w śluzówce pochwy - takie jak suchość pochwy, dyspareunia, czyli bolesność i dyskomfort przy współżyciu, atrofia śluzówki pochwy i związane z tym zapalenie zanikowe pochwy czy krwawienia kontaktowe. Zabieg jest też bardzo skuteczny w terapii nietrzymania moczu, które nasila się głównie w okresie okołomenopauzalnym w związku ze zmianami w budowie ścian pochwy i okolic cewki moczowej.

- Trzeba jednak pamiętać, że żaden tego typu zabieg nie jest stuprocentowo skuteczny. Ważna jest kompleksowa terapia, a więc połączona z długoterminowymi ćwiczeniami mięśni Kegla, a także podjęcie leczenia w możliwie najwcześniejszej fazie schorzenia, przy pojawieniu się pierwszych objawów nietrzymania moczu - podkreśla ginekolog.

Z zalet zabiegu mogą skorzystać także młodsze kobiety po porodach, które cierpią na podobne problemy.

- Stosując ThermiVa jesteśmy w stanie w znacznym stopniu przywrócić przedporodową anatomię i fizjologię pochwy. Nie ma więc ograniczeń wiekowych do stosowania tego zabiegu, dotyczy on wszystkich kobiet, których dotykają w/w problemy - dodaje dr Karwowski.

Zabieg ma zastosowanie także w ginekologii estetycznej - regeneruje

kobiece narządy intymne, poprawiając zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne niedoskonałości. Ponieważ polega on na kontrolowanym podgrzewaniu leczonych tkanek, powoduje zwiększenie ukrwienia i obkurczanie włókien kolagenowych, a co za tym idzie - zwiększenie napięcia, ujędrnienie i odmłodzenie okolic intymnych.

Efekty leczenia są widoczne tuż po zabiegu i według dotychczasowych badań, utrzymują się po roku; nie zauważono też zmniejszenia się jego skuteczności w miarę upływu czasu. 

Urządzenie do wykonywania zabiegu, które trafiło do kliniki Estimed ma certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i certyfikat UE. Zostało oficjalnie dopuszczone, jako jeden ze sposobów leczenia w USA i w Unii Europejskiej. 

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter