a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Dieta bezglutenowa - brzmienie mody czy skuteczność działania?

2015-05-19
Dieta bezglutenowa - brzmienie mody czy skuteczność działania?

Współczesny świat zakochał się w diecie bezglutenowej i padł jej do stóp. Odkąd w 2011 roku glob obiegła wieść o skuteczności diety bez glutenu i jej pozytywnym działaniu na organizm wiele osób zapragnęło jej spróbować. Celebryci, blogerzy, modelki i gwiazdy sportu oraz wiele innych znanych osobistości na całym świecie zaczęło promować jej cudotwórcze działanie nie tylko jako dieta eliminacyjna w nietolerancjach na gluten, ale także jako świetny sposób na redukcję masy ciała.

Dieta bezglutenowa i wszystkie jej założenia zostały stworzone i spisane przez amerykańskiego kardiologa doktora Williama Davisa, który przeznaczył tę dietę, wbrew pozorem nie osobom chorym na celiakię i alergię na gluten, ale przede wszystkim osobom cierpiącym na nadwagę i otyłość, a głównym jej założeniem była redukcja masy ciała. Twórca diety promował ją, utrzymując, iż pozwala na redukcję masy ciała o 5 kg w 2 tygodnie.

Zasady w diecie bezglutenowej

Według autora, aby skutecznie stracić nadmiar zbędnych kilogramów należy wyeliminować z diety wszystkie produkty, które zawierają gluten. Głównym winowajcą, którego Davis obwinia o tak powszechną w obecnych czasach epidemię nadwagi i otyłości jest gliadyna. Jest to białko będące częścią składową glutenu wraz z innym białkiem - gluteniną. Gliadyna, a więc gluten obecne są głównie w niektórych zbożach, m. in. w pszenicy, życie, jęczmieniu oraz owsie. To ostatnie zboże zawiera aweninę - białko, które potencjalnie nie przypomina gliadyny, tym samym nie jest zabronione w diecie bezglutenowej. Nie mniej jednak w Polsce mało który zakład przetwórczy posiada odrębną linię produkcyjną dla produktów z owsa. Z tego też powodu w diecie bezglutenowej należy go wykluczyć.

Stosowanie diety bezglutenowej nie jest trudne. Wymaga tylko dostępności produktów. Na szczęście w Polsce z biegiem czasu coraz łatwiej je zdobyć. Produkty i potrawy takie pojawiają się nawet w osiedlowych, przydomowych sklepikach, nie wspominając o ogromnym ich asortymencie w hipermarketach.

Jestem na diecie bezglutenowej. Co zatem jeść?

Rozpoczynanie każdej nowej diety zawsze wiąże się z przezwyciężaniem pewnych utartych przekonań, stereotypów i banalnych sformułowań. Dieta bezglutenowa, mimo iż z definicji jest dietą eliminacyjną, to jednak obfituje w wiele produktów, które warto poznać i w nich zasmakować. Środki spożywcze o charakterze naturalnie bezglutenowym to np. kukurydza, suche nasiona roślin strączkowych i wszelakie produkty pokrewne z nich wykonane, komosa ryżowa- świetne roślinne źródło żelaza i wielu innych mikroelementów, gryka z całym swoim bogactwem kasz i mąk z niej wykonanych. Nie można także zapomnieć o ryżu (zarówno białym, jak i brązowym), a także ziemniaki, proso i wyprodukowana z niego kasza jaglana oraz mniej popularne w naszej szerokości geograficznej tapioka, amarantus i maniok.

DIETMAP - osobisty dietetyk online

W związku z coraz większą świadomością żywieniową i zdrowotną społeczeństwa oraz masową chęcią posiadania zgrabnej sylwetki powstał dietetyczny program DIETMAP mający w swojej bogatej ofercie oprócz wielu innych programów żywieniowych, także dietę bezglutenową. Jest to świetna i bardzo wygodna propozycja dla osób, której chciałyby przekonać się na własnej skórze o skuteczności wyeliminowania ze swojej diety glutenu. Oprócz tego portal posiada także aplikację mobilną, dzięki której o każdej porze i w każdym miejscu (w pracy, domu, czy też na zakupach) masz podgląd na swój indywidualny plan żywieniowy. Dzięki temu z łatwością za pomocą wygenerowanej przez aplikację listy zakupów nabędziesz wszystkie niezbędne produkty, które pozwolą Ci na swobodne przestrzeganie diety. Wygodne, proste i pomocne.

Materiał zewnętrzny

 

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
Odchudzanieok2017-12-06, 12:57

Odchudzanie OK


Odchudzanie2017-12-05, 16:37

test


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter