a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Czy masz zdrową wątrobę? Można to ocenić w wirtualnym teście

2017-06-13
Czy masz zdrową wątrobę? Można to ocenić w wirtualnym teście

Bez wychodzenia z domu można ocenić zdrowie naszej wątroby. Wystarczy wejść na stronę kampanii www.szczesliwawatroba.pl i odpowiedzieć anonimowo na kilkanaście pytań, dotyczących nawyków żywieniowych oraz zachowań zdrowotnych. Na zakończenie testu pojawia się podsumowanie oceniające potencjalne zagrożenie dla wątroby. Można się z niego dowiedzieć, czy warto poświęcić swojej wątrobie więcej uwagi.

Wynik testu nie stanowi diagnozy lekarskiej, jednak pomaga ocenić czynniki ryzyka dla zdrowia wątroby. Dostarczone przez respondentów odpowiedzi, posłużą do stworzenia podsumowania na temat „wątroby Polaków".

- Przeprowadziliśmy wspólnie z instytutem badawczym GfK Polonia badanie na temat świadomości Polaków co do wątroby. Okazało się, że ok. 20 proc. Polaków nie wiem po której stronie ma wątrobę, nie wie w czym nam pomaga, do czego służy i jakie spełnia funkcje. Dlatego właśnie powstała kampania „Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty", żeby edukować konsumentów. Kampania ma pokazywać istotność wątroby, która jest nam tak samo potrzebna do życia jak serce i mózg - mówi newsrm.tv Alicja Krzywy, PR Manager Consumer Healthcare Sanofi.

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Można wyliczyć ponad 500 funkcji, które spełnia dla całego organizmu. Mało kto myśli o tym, że wątroba jest niezbędna do życia, tak jak serce. Jest tak ważna, bo uczestniczy niemal w każdym procesie metabolicznym. Jak w laboratorium dokonuje przemian węglowodanów, tłuszczów, białek, hormonów, substancji odżywczych, leków oraz rozkłada toksyny. Oprócz tego, jest niestrudzonym magazynierem, który pobiera i wydaje - dbając o to, żeby nie zabrakło ważnych związków dla pracy całego organizmu. W przypadku, gdy jest nieodpowiednio traktowana - może ulec uszkodzeniu i nie spełniać swoich funkcji.

Z raportu GFK wynika, że tylko połowa Polaków prawidłowo rozpoznaje, że jest ona odpowiedziana za neutralizację toksyn. Jeszcze mniej osób wie, że odpowiada za produkcję żółci (33%) czy pełni funkcje odpornościowe (17%). Większość Polaków upatruje źródeł chorób wątroby w nadmiernym spożywaniu alkoholu (70%) nie zważając na codzienne nawyki, które również mają ogromny wpływ na stan wątroby.

Wiedza, którą uzyskamy w efekcie wypełnienia testu pozwoli nam zrozumieć, jakie zachowania prozdrowotne warto wprowadzić do codziennego życia, w trosce o zdrowie wątroby. Dlatego warto wejść na stronę www.szczesliwawatroba.pl i wykonać Ogólnopolski Test Wątroby. Z tej możliwości skorzystało jak dotychczas ponad 27 tys. osób.

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter