a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Chorzy na nowotwór będą mieć lepszy dostęp do diagnostyki i leczenia. W Warszawie powstał kolejny prywatny szpital onkologiczny Magodent

2017-04-08
Chorzy na nowotwór będą mieć lepszy dostęp do diagnostyki i leczenia. W Warszawie powstał kolejny prywatny szpital onkologiczny Magodent

W ciągu ostatnich 15 lat liczba zachorowań na raka wzrosła o 42 proc. Według statystyk w nadchodzących latach co czwarty Polak zachoruje na nowotwór, a co piąty pacjent z tego powodu umrze. To między innymi efekt słabego dostępu do diagnostyki i leczenia. Sytuację mogą poprawić także szpitale prywatne z umowami z NFZ, do których dostęp będą mieć wszyscy pacjenci. Grupa LUX MED otworzyła w Warszawie trzecią już placówkę onkologiczną. Dzięki nowemu szpitalowi Magodent, który jest częścią Grupy LUX MED, udzieli pomocy ponad 100 tysiącom pacjentów rocznie.

Od ostatnich 15 lat mamy do czynienia z 42-proc. wzrostem zachorowań na nowotwory. Epidemiologia jest nieubłagana i my odpowiadamy na potrzeby pacjentów. Jesteśmy liderem prywatnej opieki medycznej w Polsce, dlatego chcemy brać współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i reagować na największe bolączki systemu ochrony zdrowia, a taką jest onkologia - podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że w 2025 roku liczba zachorowań na raka wzrośnie globalnie do 19 mln, a w 2035 roku - 24 mln. Już teraz na raka umiera co roku ponad 8 mln osób. W Polsce w ciągu najbliższej dekady nowotwory będą najczęstszą przyczyną zgonów. Choć liczba zachorowań rośnie u nas stosunkowo wolno, to  w ciągu najbliższych lat choroba ta dotknie co czwartego Polaka, a co piąty z jej powodu umrze. Jednym z wyzwań jest dostęp do diagnostyki i leczenia.

Nawet jeżeli zachorowalność w Polsce jest mniejsza niż w innych krajach europejskich, to polski pacjent onkologiczny ma istotnie mniejsze szanse na przeżycie niż obywatele innych krajów europejskich. Powodem są między innymi problemy w dostępie do wczesnej diagnostyki i leczenia. A dla pacjenta onkologicznego liczy się przecież każdy dzień - mówi Rulkiewicz.

Polska Unia Onkologii ocenia, że tylko co drugi pacjent w Polsce jest leczony na takim samym poziomie, co chorzy w Europie Zachodniej. Sytuację mogą poprawić prywatne placówki, które dzięki podpisanej umowie z NFZ i wejściu do sieci szpitali będą dostępne dla wszystkich pacjentów tak jak nowo otwarty szpital Magodent Grupy LUX MED.

- Publiczny czy niepubliczny szpital ma te same zadania. Bardzo się cieszę, że tak nowoczesny szpital będzie szpitalem sieciowym. Im więcej ośrodków, które zapewniają pacjentom szeroką i kompleksową diagnostykę, tym lepiej dla pacjentów i całego systemu - mówi Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia. - Jeżeli szpital wejdzie do sieci, a część onkologiczna szpitala będzie szpitalem z poziomu onkologicznego, wtedy nie ma żadnych ograniczeń w dostępie pacjentów.

Magodent zapewnia kompleksową opiekę onkologiczną: od pełnej diagnostyki, przez chirurgię, chemioterapię, aż po rehabilitację. W nowym szpitalu znajdą się m.in. oddziały hematoonkologii, gastroenterologii i intensywnej opieki medycznej, a także oddział chemioterapii dziennej. W diagnostyce będą wykorzystywane badania molekularne, dzięki którym terapie będą spersonalizowane i dostosowane do konkretnych pacjentów.

- Każdy ośrodek, który poprawia dostęp pacjentów do wczesnej diagnostyki, jest niezwykle ważny. Jak najwcześniejsze rozpoznanie w chorobie nowotworowej jest kluczowe, bo wtedy skuteczność leczenia jest o wiele większa niż przy opóźnieniu leczenia, kiedy niestety mamy już stan zaawansowany. Niestety, wtedy medycyna często niewiele może już zrobić - podkreśla Marek Tombarkiewicz.

W marcu tego roku resort zdrowia wprowadził zmiany do pakietu onkologicznego. Modyfikacja pakietu onkologicznego, która umożliwia wydanie karty DiLO w chwili podejrzenia, a nie rozpoznania nowotworu i zlikwidowanie nadmiernej biurokracji, to jeden z kroków do poprawy sytuacji.

- Ten szpital będzie wyróżniała nie tylko doskonała terapia, lecz przede wszystkim opieka nad pacjentem. Szpital został tak zaprojektowany, by pacjent czuł się tu nie jak w szpitalu, ale jak w domu. Chcemy nie tylko leczyć, lecz także przygotować pacjenta do wyjścia ze szpitala - wskazuje Anna Rulkiewicz.

Model opieki primary nursing oznacza zaś, że pełną odpowiedzialność za pobyt chorego w szpitalu przejmuje dedykowana konkretnemu pacjentowi pielęgniarka prowadząca. Wraz z opiekunami medycznymi i pielęgniarkami odcinkowymi ma ona zapewnić opiekę maksymalnie dostosowaną do potrzeb pacjenta.

Obok profesjonalnej części medycznej z najbardziej nowoczesnymi terapiami onkologicznymi ogromną rolę będzie odgrywać budowanie bardzo bliskiej relacji pacjenta z personelem medycznym. Chcemy, żeby pacjent nie był petentem, ale by czuł, że jest otoczony opieką dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb - zapowiada Anna Rulkiewicz.

Szpital przy ul. Szamockiej w Warszawie to ósma placówka szpitalna Grupy LUX MED i trzecia specjalizująca się w onkologii.

źródło: Newseria Biznes

Tagi: Anna Rulkiewicz, DiLO, dostęp chorych do diagnostyki i leczenia, Lux Med, Matek Tombarkiewicz, onkologia, pakiet onkologiczny, resort zdrowia, sieć szpitali, szpital Magodent, zachorowania na raka

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter