a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Aparaty EKG z funkcją przenośną i bezprzewodową

2018-08-13
Aparaty EKG z funkcją przenośną i bezprzewodową

W 1887 r. brytyjski fizjolog Augustus D. Waller opublikował pierwszy ludzki elektrokardiogram. Pierwszy aparat EKG był wielkości solidnej komody i ważył kilkadziesiąt kilogramów. Dziś aparaty EKG dostępne są nie tylko w niewielkiej, przenośnej wersji przyłóżkowej, ale także... bezprzewodowej. Jakie funkcje może mieć bezprzewodowy monitor EKG? Jakie korzyści daje przyłóżkowy monitoring zapisu EKG?

Elektrokardiografia, popularnie nazywana EKG, jest zabiegiem diagnostycznym wykorzystywanym w celu rozpoznawania chorób serca. Polega ona na rejestracji elektrycznej czynności mięśnia sercowego z powierzchni klatki piersiowej w postaci różnicy napięć pomiędzy dwiema elektrodami.

Nowoczesne aparaty EKG znacznie się różnią od urządzeń choćby sprzed kilkunastu lat. Jakie mają funkcje?

Przenośny aparat EKG


Przenośny elektrokardiograf PageWriter TC20 marki Philips został wyposażony w zaawansowane funkcje elektrokardiografu, skalowalną komunikację sieciową i wysokiej klasy algorytm do interpretacji EKG.

Urządzenie w krótkim czasie pobiera listy robocze i dane demograficzne pacjenta z bezprzewodowej sieci LAN, a także zlecenia EKG od usługodawcy i gromadzi zapisy w formacie DICOM w systemie PACS.

PageWriter TC20 posiada także intuicyjny w obsłudze ekran dotykowy z kolejno podświetlanymi przyciskami, które pozwalają lekarzom, pielęgniarkom, technikom i asystentom efektywnie pobierać, analizować, przechowywać, drukować i wyświetlać zapisy EKG. Zaletą jest także to, że aparat jest nieduży, lekki i niedrogi. Sprawdź ten model i inne modele elektrokardiografów na stronie producenta Philips Healthcare: https://www.philips.pl/healthcare/solutions/diagnostic-ecg/diagnostic-ecg

Bezprzewodowe monitorowanie pacjenta

Bezprzewodowe, przenośne, kompaktowe kardiomonitory z serii IntelliVue i SureSigns od Philipsa zapewniają dużą elastyczność w opiece nad pacjentem.

Kolorowy dotykowy ekran ułatwia nadzór nad stanem pacjenta i pozwala na wyświetlanie w czasie rzeczywistym aktualnych ustawień alarmów, historii alarmów i trendów parametrów życiowych takich jak EKG, a z uwagi na bezprzewodowe moduły pomiarowe pacjent może swobodnie się poruszać. Z kolei dzięki komunikacji z bezprzewodowymi modułami pomiarowymi urządzenie może - za pomocą łączności radiowej - prowadzić nieinwazyjny pomiar ciśnienia lub pulsu bez konieczności stosowania kabli. Co więcej, bezprzewodowy monitor EKG ma niedużą wielkość i wagę.

Materiał zewenętrny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter