a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 27 maja 2017
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Zdrowie

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Mało sportu, wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, nadwaga? Trzeba przyznać, że nasz kręgosłup nie ma z nami lekko. Według badań TNS[1] nieco ponad 50 procent Polaków (po 55 r.ż.) narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości związane z układem ruchu. Dyskopatia - bo o niej mowa, to rodzaj popularnego schorzenia spowodowanego zwyrodnieniami dysków międzykręgowych, które znacząco utrudnia funkcjonowanie i obniża komfort życia. Lek. Anna Żelechowska, neurolog i specjalista rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeutka Karolina Hertman udzielają wskazówek, jak radzić sobie z tą przypadłością, która współcześnie urasta do rangi choroby cywilizacyjnej.

więcej
 • Czym jest opieka farmaceutyczna i dlaczego nie funkcjonuje w Polsce?

  Czym jest opieka farmaceutyczna i dlaczego nie funkcjonuje w Polsce?

  Opieka farmaceutyczna stwarza szereg korzyści dla pacjentów i farmaceutów. Niestety, jej potencjał nie jest w Polsce w pełni wykorzystywany. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego opieka farmaceutyczna nie funkcjonuje w naszym kraju tak, jak powinna? Na te i szereg innych pytań odpowiedzi szukali uczestnicy debaty „Farmaceuta 2025 - perspektywa oczami studentów".

  więcej
 • Polski rejestr dawców szpiku jednym z największych w Europie. Liczba dawców szybko rośnie

  Polski rejestr dawców szpiku jednym z największych w Europie. Liczba dawców szybko rośnie

  W ciągu ostatnich 25 lat liczba chorych na nowotwory krwi wzrosła dwukrotnie. Dla 75 proc. pacjentów szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Bardzo ważną rolę pełnią rejestry dawców niespokrewnionych. Polski rejestr z 1,2 mln dawców jest na trzecim miejscu w Europie i szóstym na świecie pod względem liczby zarejestrowanych osób. Im więcej zarejestrowanych, tym większa szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego dla pacjentów chorujących na nowotwory krwi.

  więcej
 • Jaką szczoteczkę do zębów wybrać i jak często ją zmieniać? To ma znaczenie!

  Jaką szczoteczkę do zębów wybrać i jak często ją zmieniać? To ma znaczenie!

  Odpowiednio dobrana i regularnie wymieniana szczoteczka to nie kaprys, ale absolutna podstawa, jeśli szczotkowanie ma przynosić rezultaty, a dziąsła mają być w dobrej kondycji. Dzięki temu krótkiemu instruktażowi, zmniejszysz ryzyko infekcji!

  więcej
 • Implanty słuchowe. W innych krajach nie trzeba czekać...

  Implanty słuchowe. W innych krajach nie trzeba czekać...

  Sytuacja, w jakiej znajdują się polscy pacjenci z poważnymi wadami słuchu, wyraźnie odbiega od europejskich standardów. Dotyczy to na przykład konieczności długiego oczekiwania na wymianę procesora dźwięku, czyli zewnętrznej części implantu słuchowego - dla pacjentów z wielu krajów ten problem nie istnieje. Przekonali się o tym członkowie stowarzyszenia „Słyszeć bez granic", którzy pod koniec kwietnia uczestniczyli w konferencji międzynarodowego stowarzyszenia użytkowników implantów ślimakowych EURO-CIU. Bardzo możliwe, że europejska organizacja wesprze starania o poprawę sytuacji pacjentów w Polsce.

  więcej
 • Rak rdzeniasty tarczycy atakuje co roku ok. 100 osób. Chorzy zdiagnozowani zbyt późno nie mają możliwości leczenia

  Rak rdzeniasty tarczycy uznawany jest za stosunkowo rzadki nowotwór - co roku w Polsce diagnozuje się około 100 nowych przypadków. Połowa pacjentów, u których chorobę rozpoznaje się w zaawansowanym stadium, nie ma szans na skuteczne i dostępne w innych krajach Unii Europejskiej leczenie. Na ten problem zwrócili uwagę eksperci podczas Akademii Onkologii Nuklearnej 2017 zorganizowanej przez Warszawskie Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie.

 • Jak walczyć z bolącymi plecami?

  Znasz ten przeszywający ból, gdy wstajesz z krzesła? Tak! To twój kręgosłup domaga się zainteresowania. Jak poradzić sobie z doskwierającym bólem?

 • Ciężki czas dla alergików

  Trwa sezon intensywnego pylenia. Już blisko połowa Polaków skarży się na kłopoty zdrowotne wywoływane przez alergię. Jak sobie z nią radzić? - Z pewnością nie można lekceważyć objawów alergii, ani leczyć się samemu. Warto dać sobie pomóc i odwiedzić specjalistę - zachęca dr Ewa Zielińska-Wyderkiewicz, alergolog z Centrum Medycznego Medyceusz w Łodzi. Nie wszyscy wiedzą, że w diagnostyce alergii oraz jej powikłań, oprócz tradycyjnych metod, można także skorzystać z tomografii komputerowej.

 • Polscy pacjenci bez skutecznego leczenia

  Z okazji 6o. rocznicy opisania raka rdzeniastego tarczycy eksperci w towarzystwie pacjentów przyjrzeli się sytuacji chorych w Polsce. Każdego roku diagnozę raka rdzeniastego w Polsce słyszy 100 pacjentów, dla połowy z nich brakuje leczenia, które mogłoby opóźnić rozwój zaawansowanej choroby i dać im szansę na dłuższe życie.

 • Badania kliniczne - szansą na lepsze życie

  Gdy dostępne metody leczenia są nieskuteczne bądź uciążliwe, szansą jest udział w badaniu klinicznym. Dzięki niemu pacjent korzysta z terapii, która może doprowadzić do wyleczenia lub poprawy jakości życia na długo przed jej wprowadzeniem do powszechnego stosowania.

 • Polacy chorzy na raka mają nawet o połowę mniejszy dostęp do nowoczesnych terapii niż mieszkańcy Europy Zachodniej

  W Polsce dostępnych jest o blisko połowę mniej terapii dla pacjentów onkologicznych niż w innych krajach Unii Europejskiej - podkreśla Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii. Taka sama sytuacja jest w przypadku nowotworów układu chłonnego. Mimo że nowoczesne leki są od lat zarejestrowane w UE, niektóre z nich w Polsce wciąż są niedostępne ze względu na brak refundacji. Zachorowalność na chłoniaki rośnie z każdym rokiem, ale pojawiają się też nowe terapie. Od roku ze środków publicznych finansowane jest leczenie agresywnej postaci chłoniaka Hodgkina. Wyzwaniem dla hematoonkologów jest chłoniak nieziarniczny z komórek B występujący głównie u osób po 65 roku życia.

 • ZAPALENIE OPON MÓZGOWO – RDZENIOWYCH – 5 RZECZY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ

  Wysoka gorączka, dotkliwy ból głowy, intensywne wymioty, narastająca sztywność w karku, światłowstręt - tak najczęściej objawia się rozwijające się zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych - które obok sepsy jest jedną z postaci choroby inwazyjnej.To bardzo poważna i podstępna choroba, która może doprowadzić do śmierci nawet w ciągu kilku godzin, szczególnie jeśli jest efektem zakażenia meningokokami. Światowy Dzień Zapalenia Opon Mózgowo - Rdzeniowych, obchodzony 24 kwietnia, to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat tej choroby i jej profilaktyki. A o tym, jak się przed nią uchronić warto mówić - badania pokazują bowiem, że wiedza na ten temat wciąż nie jest wystarczająca.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 29

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter