a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zdrowie

Aparaty EKG z funkcją przenośną i bezprzewodową

Aparaty EKG z funkcją przenośną i bezprzewodową

W 1887 r. brytyjski fizjolog Augustus D. Waller opublikował pierwszy ludzki elektrokardiogram. Pierwszy aparat EKG był wielkości solidnej komody i ważył kilkadziesiąt kilogramów. Dziś aparaty EKG dostępne są nie tylko w niewielkiej, przenośnej wersji przyłóżkowej, ale także… bezprzewodowej. Jakie funkcje może mieć bezprzewodowy monitor EKG? Jakie korzyści daje przyłóżkowy monitoring zapisu EKG?

więcej
 • Ponad 1,5 tys. chorych na szpiczaka może stracić szansę na skuteczne leczenie. Na projekcie listy refundacyjnej zabrakło bardzo ważnego leku

  Ponad 1,5 tys. chorych na szpiczaka może stracić szansę na skuteczne leczenie. Na projekcie listy refundacyjnej zabrakło bardzo ważnego leku

  Od wielu miesięcy trwa walka hematologów i pacjentów chorych na szpiczaka plazmocytowego o dostęp do pomalidomidu, nowoczesnego leku przedłużającego życie nawet o kilka lat. Mimo zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia preparat nie znalazł się na nowej liście refundacyjnej, która ma obowiązywać od maja. Zniknął z niej ponadto refundowany od pięciu lat lenalidomid - lek stanowiący podstawę terapii nawrotowego szpiczaka. Zdaniem onkologów decyzja ta pogorszy już i tak trudną sytuację pacjentów chorych na szpiczaka.

  więcej
 • Wyszczepialność przeciw grypie w Polsce jedną z najgorszych w Europie

  Wyszczepialność przeciw grypie w Polsce jedną z najgorszych w Europie

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na grypę choruje od 330 milionów do 1,6 miliarda ludzi, z których od 500 tysięcy do 1 miliona umiera. W Polsce w obecnym sezonie epidemicznym zachorowało już ponad 4,5 mln osób (4 675 328). Największa zapadalność dotyka zwykle dzieci i nastolatków, podczas gdy najwięcej zgonów występuje w grupie osób starszych. W obecnym sezonie zmarły już 44 osoby, w tym aż 28 po 65 roku życia. Jeżeli chodzi o wyszczepialność przeciw grypie (3,8 proc.) Polska na tle Europy ciągle wypada blado. Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu grypowego będzie już tylko lepiej, dzięki refundacji szczepionki przez Ministerstwo Zdrowia, którą zapowiedział Marcin Czech.

  więcej
 • Uważaj. Coraz więcej osób ma alergiczny nieżyt nosa

  Uważaj. Coraz więcej osób ma alergiczny nieżyt nosa

  Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Na podstawie wyników największego badania epidemiologicznego chorób alergicznych można oszacować, że ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa.

  więcej
 • Wiosna niełaskawa dla chorych na POChP

  Wiosna niełaskawa dla chorych na POChP

  Wiosna w pełni, piękna pogoda i dużo słońca - istny raj, ale niestety nie dla każdego. Zmiany temperatury z ciepłej na zimną są bardzo istotnym elementem, które pogarszają jakość funkcjonowania chorych na POChP. Pacjenci mogą czuć się gorzej, gdy dochodzi do gwałtownych zmian pogody. W takich warunkach atmosferycznych wzrasta ryzyko zakażenia, a w niektórych przypadkach ryzyko zgonu. Prof. Adam Antczak podpowiada, co mogą zrobić chorzy na POChP, aby czuć się lepiej wiosną.

  więcej
 • Mamy przełom w badaniach nad mlekiem mamy

  Oligosacharydy mleka kobiecego (HMO) to 3. pod względem występowania grupa składników stałych pokarmu naturalnego. Ze względu na niezwykle skomplikowaną budowę przestrzenną, dopiero teraz po raz pierwszy udało się otrzymać najważniejszy pod względem występowania HMO.

 • Cyfryzacja polskiej służby zdrowia w ocenie lekarzy i pacjentów

  Telemedycyna jest w Polsce słabo rozwinięta - tak twierdzi 80% lekarzy oraz 65% pacjentów. Co ciekawe, część respondentów nie potrafi zdefiniować tego pojęcia (29,3% pacjentów, 25% lekarzy). Zdaniem obu poddanych badaniu grup, uzupełnianie dokumentacji medycznej jest zbyt czasochłonne - jak wynika z ankiet, zajmuje ok. 15 minut. Zakładając, że wizyta trwa 20 minut, na zbadanie pacjenta pozostaje jedynie 5 minut. W opinii lekarzy i pacjentów rozwiązaniem, które w największym stopniu ułatwiłoby pracę, jest zintegrowany system zawierający wszystkie dane medyczne pacjentów.

 • Nowa metoda leczenia dla osób z problemami słuchu. W Polsce przeprowadzono pierwszą w regionie operację wszczepienia nowoczesnych implantów

  W Polsce sukcesem zakończyła się pierwsza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a czwarta w ogóle na świecie operacja wszczepienia implantu słuchowego najnowszej generacji. Implant działa na zasadzie przewodnictwa kostnego, a pacjent odbiera naturalny, czysty dźwięk. To nadzieja dla pacjentów z wadami słuchu, u których inne terapie nie przynosiły efektów - podkreślają laryngolodzy. Z nowego urządzenia będzie mogło skorzystać kilkanaście procent chorych - przede wszystkim z wrodzonymi i nabytymi uszkodzeniami słuchu czy po nieudanych próbach ratowania słuchu klasycznymi aparatami słuchowymi.

 • Przewlekłe zapalenie jelit kosztuje chorego nawet 2,5 tys. zł miesięcznie. To koszty leków oraz częstych nieobecności w pracy

  Choroba Leśniowskiego-Crohna to schorzenie ludzi młodych, aktywnych zawodowo. Częste absencje w pracy spowodowane okresowym zaostrzeniem choroby oraz koszty leczenia mogą uszczuplić budżet pacjenta nawet o 2,5 tys. zł miesięcznie. Straty dla gospodarki wynoszą natomiast nawet 140 mln zł rocznie. Pacjentom mogą pomóc nowoczesne leki, skuteczne zwłaszcza w przypadku chorych, u których wyczerpano inne opcje terapeutyczne. W Polsce dostęp do nich jest jednak bardzo ograniczony.

 • Niewidoczna choroba Fabry’ego, realny ból – jak pomóc pacjentom?

  75% pacjentów od najmłodszych lat cierpi z powodu bólu, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Ich ciało niemal nie wydziela potu, przez co źle znoszą wysokie temperatury i muszą unikać słońca. Jak podkreślają eksperci, pacjentom można pomóc, jednak Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie refunduje dla nich terapii.

 • Próchnica – groźna i najczęstsza choroba zębów wśród dzieci

  Ponad 58% dzieci w wieku przedszkolnym ma już próchnicę. Problem dotyczy średnio 2 zębów stałych oraz 5 zębów mlecznych - jak wynika z danych Akademii Zdrowego Uśmiechu, która przeprowadziła badania w 560 przedszkolach w Polsce. Stomatolodzy alarmują, iż dane dotyczące rozwoju próchnicy u dzieci są przerażające, a wielu rodziców wciąż bagatelizuje problem.

 • Kilka nazw, których nie znasz, a mogą uratować Ci życie

  CRP, CA 19-9 czy GGTP to skróty, których niestety nie znamy, a mogą uratować życie. Warto o nich pamiętać w trakcie wykonywania badań profilaktycznych. Wczesne wykrycie problemu ma kluczowe znaczenie w powrocie do zdrowia.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 49

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter