a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zimą chroń usta i dłonie

2015-02-14
Zimą chroń usta i dłonie

Dłonie i usta to części ciała szczególnie narażone na działanie niskich temperatur. Niewielka ilość gruczołów łojowych sprawia, że bardzo szybko stają się przesuszone i podrażnione. Podstawą ich ochrony są kremy i balsamy zawierające witaminy, glicerynę, a przede wszystkim masło shea. Ten afrykański olej roślinny nie tylko chroni skórę przed mrozem i wiatrem, lecz także pomaga zregenerować naskórek, nawilża go i zapobiega jego starzeniu.

Usta to część ciała całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Nie mają one więc naturalnej ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Niskie temperatury i wiatr bardzo szybko przesuszają cienki naskórek, powodując jego pierzchnięcie i pękanie. Dlatego na zimę warto zaopatrzyć się w tłuste kremy, nawet te przeznaczone do pielęgnacji twarzy, masła do ust i glicerynowe pomadki. Wychodząc z domu, należy pamiętać o użyciu pomadki lub kremu zawierającego filtry przeciwsłoneczne. Eksperci polecają stosować preparaty zawierające minimum filtr SPF 25. W walce z mrozem pomaga także makijaż, który tworzy na ustach dodatkową warstwę ochronną. - W preparatach na zimę powinny się znaleźć takie składniki, jak na przykład masło shea, które długo utrzymuje się na skórze, a tym samym bardzo dobrze zabezpiecza przed niskimi temperaturami. Inne ważne składniki wchodzące zwykle w skład różnego rodzaju balsamów i pomadek do ust o działaniu ochronnym, to wazelina, parafina i masło kakaowe, które bardzo dobrze się rozprowadza na skórze, bo temperatura topnienia jest bardzo bliska naszej naturalnej temperaturze ciała - mówi Maria Czech-Małasiewicz, biolog-kosmetolog, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Równie wrażliwie na działanie niskich temperatur są dłonie, na tej partii ciała znajduje się bowiem niewiele gruczołów łojowych. W efekcie pod wpływem niskich temperatur skóra dłoni szybko się przesusza i ulega podrażnieniom. Noszenie rękawiczek o tej porze roku to podstawa ochrony skóry dłoni, równie ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Zimą należy używać bardzo łagodnych mydeł o działaniu nawilżającym i odżywczym. Konieczne jest wyeliminowanie wszelkich bardzo mocnych detergentów, gdyż dodatkowo pozbawiają one skórę dłoni warstwy ochronnej. - W warunkach domowych możemy sobie przeprowadzić taką kompleksową pielęgnację. Zaczynamy od peelingu. Jeżeli nie mamy jakichś gotowych preparatów, to możemy sięgnąć po to, co mamy w domu. Z mleczkiem do oczyszczania twarzy możemy wymieszać gruboziarnistą sól bądź np. wiórki kokosowe i tak przygotowanym peelingiem wykonać masaż, w trakcie którego usuniemy martwe komórki naszego naskórka. Tak przygotowana skóra będzie gotowa na przyjęcie preparatów nawilżających - mówi Maria Czech-Małasiewicz.

Zimą co najmniej dwa razy dziennie należy używać pielęgnacyjnego kremu do rąk. Kosmetyk ten powinien zawierać przede wszystkim witaminy m.in. A i C, które wygładzą skórę, odżywią i poprawią stan jej nawilżenia. Pomocna może się okazać także gliceryna, masło shea i olejki roślinne. Masło shea nie tylko świetnie zabezpiecza skórę przed wiatrem, zimnem i ostrym słońcem, lecz także zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin. Dzięki temu stymuluje aktywność komórek, walczy z efektem ich starzenia i regeneruje zniszczoną skórę. Zimą skórze dłoni pomogą także zabiegi parafinowe, które można wykonać w salonie kosmetycznym lub w warunkach domowych.

Newseria Lifestyle

Fot. blanculamarkova0, pixabay.com

Tagi: dłonie, ochrona, pielęgnacja, usta, zima

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter