a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Z rozstępami da się walczyć

2015-03-29
Z rozstępami da się walczyć

Rozstępy to problem ponad 90% kobiet. Borykają się z nim przede wszystkim kobiety w ciąży oraz dziewczyny w okresie dojrzewania. Mogą się one także pojawić, niezależnie od płci, u osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe. Rozstępy można usunąć wyłącznie operacyjnie. Dermatolodzy estetyczni mają już jednak sposoby na ich zmniejszenie. Do najskuteczniejszych zabiegów należą peelingi, dermabrazja i mezoterapia.

Rozstępy to wrzecionowate, zwłókniałe pasma tkanki łącznej, które różnią się kolorem i strukturą od otaczającej je skóry. Najczęściej występują na skórze ud, brzucha i piersi, a w przypadku osób intensywnie uprawiających kulturystykę lub inne sporty siłowe - na wewnętrznej stronie ramion, wewnętrznej stronie ud, klatce piersiowej oraz barkach. Rozstępy powstają w wyniku intensywnego rozciągnięcia skóry w krótkim czasie i zerwania sieci włókien kolagenowych. - Rozstępy są problemem dotyczącym właściwie 99% kobiet. Zazwyczaj pojawiają się już w okresie dojrzewania. Kiedy następują hormonalne zmiany w organizmie kobiety, często pojawia się także raptowny przyrost wagi, nastolatki zaczynają także bardziej zwracać uwagę na swój wygląd i często raptownie się odchudzać - mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zerwane włóka kolagenowe zazwyczaj się regenerują, jednak w niektórych przypadkach proces odnowy zostaje zaburzony. Przyczyną może być predyspozycja genetyczna, niewłaściwa dieta lub zaburzenia hormonalne. Rozstępy powstają przy gwałtownej zmianie masy ciała połączonej ze zmianami hormonalnymi, dlatego często występują u kobiet w ciąży, młodzieży w okresie dojrzewania oraz sportowców stosujących odżywki hormonalne. Predyspozycji genetycznych nie da się zmienić, można jednak zapobiegać powstawaniu rozstępów podczas ciąży lub w okresie dojrzewania. - Takim okresem w życiu kobiety jest ciąża, wtedy rozstępy pojawiają się na brzuchu i piersiach. W okresie nastoletnim zwykle dotyczą one bioder, i pośladków, czasem brzucha. Bardzo ważna jest profilaktyka, jestem jednak dość ostrożna i sceptyczna, jeśli chodzi o cudowne działanie kremów, one tylko obiecują bardzo wiele. Nie namawiałabym pacjentów do sięgania po jakieś bardzo drogie dermokosmetyki, bardziej namawiałbym do dbania o prawidłowe nawilżenie skóry i masaż, czyli przygotowywanie jej do rozciągania się - mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając.

W zapobieganiu powstawaniu rozstępów bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej wagi ciała, aby nie dopuścić do nadmiernego rozciągania skóry. Istotna jest także zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich składników niezbędnych do budowania włókien elastynowych i kolagenowych w skórze. Rozstępy całkowicie da się usunąć tylko metodą operacyjną, można jednak zmniejszyć ich widoczność. Z pomocą przychodzą kobietom zabiegi medycyny estetycznej, a ich skuteczność jest największa w początkowym stadium powstawania rozstępów, gdy mają one kolor czerwony lub fioletowy. Dobre efekty dają głębokie peelingi, dermabrazja i mezoterapia. - Warty uwagi jest zabieg z wykorzystanie urządzania DermaPen, czyli wibrującego długopisu zakończonego wieloma igłami. Dzięki jego budowie możemy, poruszając urządzeniem, precyzyjnie nakłuwać wybrane miejsca na odpowiednią głębokość. Później jeszcze możemy to połączyć z naświetlaniem czerwoną lampą LED-ową, która przyspiesza gojenie i stymuluje produkcję kolagenu. To mogą być zabiegi łączone lub wykonywane niezależnie, ale wykonywane seryjnie potrafią zwęzić rozstępy - mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając.

W walce z rozstępami skuteczny jest także laser frakcyjny. Jego światło wnika głęboko w skórę i prowadzi do uszkodzenia komórek kolagenowych oraz stymulacji procesów ich regeneracji. W ten sposób powstają nowe włókna kolagenowe. Laser frakcyjny sprawdza się zwłaszcza w przypadku świeżych rozstępów. Przy starszych rozstępach lepsze efekty dadzą zabiegi z wykorzystaniem lasera bromkowo-miedziowego.

Newseria Lifestyle

Fot. PublicDomainPictures, pixabay.com

Tagi: dermabrazja, jak walczyć z rozstępami, mezoterapia, rozstępy

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter