a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Transplantacja włosów coraz popularniejsza

2017-05-11
Transplantacja włosów coraz popularniejsza

Co roku na całym świecie wykonuje się już ponad 1 milion zabiegów chirurgicznej i niechirurgicznej rekonstrukcji owłosienia - podaje w swoim najnowszym raporcie ISHRS. W zaledwie 10 lat liczba zabiegów wzrosła na całym świecie aż o 64%. Eksperci prognozują, że w latach 2016-2020 sam rynek urośnie o kolejne 25%.

W Polsce rynek ten dopiero się rozwija. Na terenie kraju działa już blisko 40 klinik zajmujących się różnymi metodami rekonstrukcji owłosienia, z czego prawie połowa wykonuje zabiegi chirurgicznej transplantacji.

Pomogą technologie XXI wieku

Obecnie popularność zyskują przeszczepy przy użyciu robota Artas System. W tym przypadku to maszyna pod kontrolą lekarza pobiera zespoły mieszkowe, a następnie nakłuwa skórę głowy. Ostatecznie w powstałe nacięcia wszczepia się pobrane włosy. W niektórych przypadkach (np. kiedy włosy się przerzedzają) wystarczająca może być mezoterapia igłowa skóry głowy, czyli odżywienie skóry koktajlem z witamin i substancji odżywczych.

-Doszliśmy do takiego etapu, w którym jesteśmy w stanie przeszczepić włosy i odrestaurować pokrycie głowy bez widocznych skutków. Zabieg typu FUE (ang. Follicular Unit Extraction), który polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych, to rewolucja w chirurgii transplantacyjnej włosów. Przez wiele lat znaczna część klinik pobierała włosy w postaci tzw. strypu, czyli kawałka skóry, który jest wycinany w całości, a następnie rozcinany pod mikroskopem na pojedyncze mieszki włosowe - wyjaśnia , Dr n. med. Grzegorz Turowski, chirurg plastyk.

Efektem przeszczepu włosów metodą FUE jest redukcja nieestetycznych, podłużnych blizn, które dotąd odstraszały wielu łysiejących przed zabiegiem.- Ciekawostką jest, że nigdy nie dochodzi do całkowitego wypadania włosów. Nawet u pacjentów z najbardziej zaawansowanymi przypadkami. Tak naprawdę włosy zostają z tyłu głowy i są to włosy, które wykorzystujemy do przeszczepów - dodaje dr Grzegorz Turowski.

Rekonstrukcja włosów stała się nie tylko estetyczną fanaberią, u wielu mężczyzn jest to sposób na pokonanie swoich kompleksów, większą otwartość, przełamanie depresji. Względy czysto estetyczne są niejednokrotne na ostatnim miejscu. Warunkiem sukcesu jest oczywiście oddanie się w ręce fachowców i korzystanie ze sprawdzonych metod.

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter