a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Suplementy diety wspomagają zabiegi medycyny estetycznej

2015-04-05
Suplementy diety wspomagają zabiegi medycyny estetycznej

Nowoczesne suplementy diety są w stanie znacznie opóźnić zachodzące w organizmie procesy starzenia. Podstawą medycyny estetycznej w zakresie anti-aging są preparaty o działaniu detoksykującym i zwalczającym wolne rodniki. Takie właściwości mają m.in. witaminy A i E oraz koenzym Q. Coraz większą popularność zyskują także terapie hormonalne, zwłaszcza suplementacja hormonu wzrostu i hormonów płciowych. Taka kuracja poprawia elastyczność i nawilżenie skóry, spłyca zmarszczki, pomaga zredukować ilość tłuszczu w organizmie oraz zwiększa masę mięśniową.

Aby organizm ludzki był w stanie prawidłowo funkcjonować, potrzebuje bardzo wielu składników odżywczych. Nie zawsze można je dostarczyć wraz z pożywieniem, głównie ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska, które pozbawia warzywa i owoce cennych witamin i minerałów. Winę ponoszą też restrykcyjne diety, ubogie w produkty o wartościach odżywczych. Zadaniem suplementów diety jest dostarczenie organizmowi składników odżywczych lub substancji o działaniu fizjologicznym w skondensowanej formie. Ich regularne stosowanie pozwala uzupełnić codzienną dietę o brakujące witaminy lub minerały. - Niektóre substancje czasem w ogóle nie występują w naszej codziennej diecie, a są bardzo ważne, czasami wręcz konieczne dla prawidłowego funkcjonowania naszego całego ustroju. Cynk czy selen to są pierwiastki niezmiernie ważne dla funkcjonowania układu endokrynologicznego, prawidłowej pracy tarczycy, niestety, w codziennej diecie ich nie ma. Ale już pomijając pojedyncze pierwiastki, natura daje nam praktycznie cała gamę roślinnych produktów, które działają i przeciwstarzeniowo, i antyoksydacyjnie, czyli odtruwają nasz organizm, który w dzisiejszych czasach rzeczywiście narażony jest na chemię i zanieczyszczenia środowiska - mówi dr Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Suplementacja pozwala jednak nie tylko zachować zdrowie i dobrą formę, lecz także przedłużyć młodość i zadbać o urodę. Kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne mają wpływ na zewnętrzny wygląd skóry, natomiast suplementy odżywiają ją od wewnątrz. Z punktu widzenia medycyny estetycznej podstawą dbałości o urodę jest stosowanie suplementów o działaniu detoksykującym. Oczyszczają one organizm ze szkodliwych toksyn i wolnych rodników, a tym samym opóźniają procesy starzenia. Do najpopularniejszych przeciwutleniaczy należą witaminy C i E, kwas liponowy i koenzym Q. - Z racji tego, że jesteśmy narażeni na zanieczyszczone jedzeniu, wodę i powietrze, w procesie metabolicznym powstają wolne rodniki, które mają działanie rakotwórcze oraz przyspieszają procesy starzenia i chorobotwórcze. Oczyszczanie organizmu z tych substancji również działa przeciwstarzeniowo i jest ściśle powiązane z medycyną estetyczną. Trzeba jeszcze pamiętać o suplementacji kwasu hialuronowego, witamin, kolagenu, czyli tego, co w procesie prawidłowego, fizjologicznego procesu starzenia u nas zanika - mówi dr Robert Chmielewski.

Doustny kwas hialuronowy poprawia elastyczność i gładkość skóry, a także zwiększa poziom jej nawilżenia. Na rynku polskim dostępne są także nowoczesne suplementy, które odżywiają mięśnie i tkankę łączną, a tym samym zwiększają możliwość regeneracji skóry i przywracają jej elastyczność. W zapobieganiu starzenia coraz częściej stosuje się terapie hormonalne. Szczególną popularnością cieszy się suplementacja hormonu wzrostu, który przestaje być wytwarzany przez organizm człowieka ok. 30.-35. roku życia. Podawanie małych dawek hormonu wzrostu powoduje przyrost masy mięśniowej, wzrost gęstości kości, ubytek poziomu tłuszczu oraz poprawę pracy układu krążenia. Równie ważne w terapii anti-aging jest dbałość o prawidłowe funkcjonowanie gruczołów wytwarzających hormony płciowe. - U kobiet to estrogeny są bardzo ważne. Soja czy czerwona koniczyna również stymulują kobiecy układ hormonalny, wydłużając jego prawidłowe funkcjonowanie oraz hamując menopauzę. U mężczyzn z kolei bardzo ważny jest testosteron. I tutaj też, nie wchodzimy w suplementację konkretnych substancji, czyli testosteronu i estrogenów, to już jest ostateczność, kiedy rzeczywiście nie ma innej możliwości. Natomiast przy suplementacji możemy rozpocząć wcześniej działania zapobiegające i jest to bardzo bezpieczna metoda. Dzięki temu stymulujemy nasze własne hormony i przedłużamy młodość własnych gruczołów - mówi dr Robert Chmielewski.

Ilość estrogenów gwałtownie spada w okresie menopauzy, przez co skóra staje się cieńsza i bardziej sucha, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Lekarze podkreślają, że bardzo ważne jest to, by w poszczególnych okresach życia stosować odpowiednio dobraną suplementację, dostarczając skórze składników odżywczych, których w danym momencie potrzebuje. Suplementacja w połączeniu z zabiegami medycyny estetycznej pozwala zachować młodą i zdrową skórę na długie lata.

Newseria Lifestyle

Fot. frolicsomepl, pixabay.com

Tagi: anti-aging, detoksykacja, koenzym Q, medycyna estetyczna, suplementy diety, uroda

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter