a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 19 marca 2018
Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rekonstrukcja ratunkiem dla zniszczonych włosów

2015-03-01
Rekonstrukcja ratunkiem dla zniszczonych włosów

Rekonstrukcja to zabieg, który składa się z czterech etapów, w trakcie których włosy są oczyszczane, nawilżane, odbudowywane od rdzenia i wygładzane. Dzięki zastosowaniu specjalnych szamponów i odżywek zyskują lekkość, stają się błyszczące oraz bardziej odporne na szkodliwe działanie środków stylizacyjnych i promieni słonecznych.

- Kobiety w ciągu roku poświęcają aż 50 godzin na suszenie włosów i około 175 na stylizację. Przez lakierowanie i używanie kosmetyków, które obciążają strukturę włosa, narażają je na zniszczenie i wysuszenie, dlatego dobrze jest od czasu do czasu je zregenerować - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Sylwia Lorenc, menadżer salonu KokLok.

Rekonstrukcja włosów to proces czteroetapowy. Najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków - kluczową rolę odgrywają szampony i odżywki. - Pierwszy etap to umycie włosów szamponem, otwierają się wtedy łuski włosa. W ten sposób zmywamy wszelkie zanieczyszczenia, takie jak lakier i inne środki stylizacyjne. Drugi etap to nawilżenie ich specjalną odżywką. Trzeci etap rekonstrukcji jest najważniejszy, bo jest to odbudowa rdzenia włosa poprzez wprowadzenie protein. W czwartym etapie zamykamy łuski włosa i wygładzamy włosy - wyjaśnia Sylwia Lorenc.

Po takim zabiegu włosy są nawilżone, wygładzone, zyskują naturalny połysk i lekkość. Pielęgnacja przywraca im również odpowiednie pH. Efekt utrzymuje się około 6-8 tygodni. Rekonstrukcję w zależności od zapotrzebowania trzeba co jakiś czas powtarzać - jeśli włosy są bardzo zniszczone, to nawet co miesiąc. - Jest to dobry zabieg do zastosowania przed wyjazdem na wakacje i narażeniem włosów na działanie promienie słonecznych. Rekonstrukcja pozwala uchronić włosy przed dodatkowym wysuszeniem, rozdwojeniem i wypadaniem, dlatego że odbudowa następuje już w rdzeniu włosa i jest on regenerowany od cebulki - tłumaczy Sylwia Lorenc.

Styliści fryzur tłumaczą, że rekonstrukcję włosów można wykonywać jednocześnie podczas koloryzacji. Wtedy kolor jest bardziej efektowny, dłużej się utrzymuje i a włosy są bardziej błyszczące. Rekonstrukcję można też wykonać przed koloryzacją, ale trzeba pamiętać o odpowiednim odstępie czasowym. - Musi być różnica około dwóch tygodni między tymi zabiegami, dlatego że jeśli najpierw pofarbujemy włosy, a później od razu wykonamy rekonstrukcję, to wypłuczemy kolor - mówi Sylwia Lorenc.

Zabieg rekonstrukcji włosów kosztuje od 60 do 100 zł w zależności od ich długości.

Newseria Lifestyle

Fot. ThePixelman, pixabay.com

Tagi: cena, rekonstrukcja włosów, uroda, zabieg

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter