a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Perfumy, woda perfumowana, a może woda toaletowa?

2015-08-13
Perfumy, woda perfumowana, a może woda toaletowa?

W jaki sposób powstają pachnidła?

Zapach zamknięty we flakonikach powstaje z połączenia kilku, a czasami nawet kilkunastu, różnych składników. Główny wpływ na produkt mają jednak olejki zapachowe, ponieważ to właśnie one odpowiedzialne są za woń, która przez długi czas ma utrzymać się na naszej skórze. Oprócz tego duże znaczenie w jakości produktów perfumeryjnych (tak je umownie nazwijmy) mają substancje wzmacniające i homogenizujące. Kolejnym istotnym składnikiem jest rozpuszczalnik. To właśnie metanol lub inna mieszanka lekkich alkoholi alifatycznych jest głównym rozróżnikiem oryginalnych perfum, wód perfumowanych oraz toaletowych. Warto także zaznaczyć, że im więcej olejków eterycznych wykorzystuje się w tworzeniu kompozycji zapachowych, tym więcej alkoholu jest niezbędnego, aby je rozcieńczyć.

Olejki zapachowe są najważniejszym składnikiem produktów perfumeryjnych. Pozyskuje się je między innymi poprzez destylację z parą wodną, albo ekstrakcję i stężanie składników zapachowych z wybranych części roślin, zwierząt czy odpowiednio mieszanych syntetycznych związkach chemicznych bezwonnych lub zapachowych.

Po użyciu produktów perfumeryjnych na skórze pozostają jedynie przyjemne wonie olejków eterycznych oraz odoranty, czyli składniki wzmacniające, które uwalniając się do powietrza wywołują wrażenia węchowe. Reszta, czyli substancja bazowa, szybko zaczyna parować lub wchłaniać się w skórę, dzięki czemu ich zapach jest praktycznie niewyczuwalny.

Różnica pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną i wodą toaletową

Jak już zostało wspomniane o rodzaju produktów perfumeryjnych decyduje ich skład, czyli ilość olejków zapachowych, a wraz z nimi roztworu alkoholowego, znajdujących się w danym flakonie. Najbardziej skoncentrowaną formą zapachu są oczywiście perfumy. Zawierają one od 20-43% olejków zapachowych. Wszystkie pozostałe mieszanki o stężeniu olejków niższym niż 20% nazywane są "wodami" (fr. eau), nawet jeśli H2O nie odgrywa w ich składzie zbyt dużej roli. I tak po perfumach, dużą koncentrację zapachów posiadają wody perfumowane, w których zawartość olejków wynosi 10-20%, a następnie wody toaletowe o ekstrakcie zapachowym mniejszym niż dziesięcioprocentowy.

Co wybrać: perfumy, wodę perfumowaną, a może wodę toaletową?

Udając się do drogerii czy perfumerii w celu zakupu jakiegoś pachnącego flakonika, warto zastanowić się jakiego tak naprawdę produktu potrzebujemy. Oryginalne perfumy, posiadające największe stężenie olejków zapachowych, z pewnością utrzymają się na skórze dłużej, niż nawet najlepsza eau. Jedynym mankamentem prawdziwych perfum może być ich wysoka cena. Dlatego też wiele kobiet decyduje się na wybranie wód perfumowanych, których zapach utrzymuje się stosunkowo dłużej niż w przypadku wód toaletowych. Producenci perfum, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek przygotowali swoje wersje "tanich perfum", czyli właśnie wód perfumowanych, będących odpowiednikami oryginalnych zapachów. Oczywiście nieco słabszymi. I tak na przykład woda perfumowana Chanel będzie mniej kosztować niż oryginalne perfumy (ceny można sprawdzić na stronie: http://tagomago.pl/produkt/725/Chanel/Chance-woda-perfumowana-spray-50ml/?folder=9&gclid=Cj0KEQjw8-GtBRCMl7m54PzgjNQBEiQAIZckvzeBCiXQATuettZU9p8MaSM2ozPyyMwOkt3Uhukj3rMaArwk8P8HAQ). Wody toaletowe są jakościowo najsłabsze, dlatego też ich cena jest najniższa. Jednak nie oznacza to, że są to kosmetyki gorsze czy bezużyteczne. Eau de toilette może być świetnym rozwiązaniem na szybkie odświeżenie i z pewnością wspaniale sprawdzi się w kosmetyczkach wielu kobiet. Więcej informacji o perfumach, wodach perfumowanych i toaletowych znajdziesz na stronie drogerii internetowej: www.tagomago.pl.

Informacja prasowa

Tagi: perfumy, uroda, woda perfumowana, woda toaletowa, zapach

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter