a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Niechciane pajączki - czy można się ich pozbyć?

2016-01-12
Niechciane pajączki - czy można się ich pozbyć?

Nie zawsze mamy wpływ na kondycję naszych naczyń żylnych, ale z pewnością możemy zminimalizować ryzyko pojawienia się pajączków i żylaków. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nieestetycznie wyglądające i groźne dla zdrowia naczynka już się pojawią? Czy istnieją sposoby na zażegnanie tego problemu?

Skąd się biorą pajączki?

Widoczne pod skórą naczynka, czyli tak zwane pajączki, powstają w wyniku poszerzenia się ścianek naczyń krwionośnych. Zmniejsza się wówczas ciśnienie krwi i w efekcie zalega ona w niektórych naczyniach. Pajączki mogą powstawać przez czynniki wewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, ale mogą też być wynikiem szeroko pojmowanego stylu życia. Praca stojąca lub siedząca, noszenie wysokich obcasów, unikanie aktywności fizycznej, zła dieta, gorące kąpiele - wszystko to może wpłynąć na kondycję naszych naczyń krwionośnych.

Gdy pajączki się pojawią...

Warto pamiętać, że im wcześniejsze stadium zmian żylnych, tym łatwiej pozbyć się problemu. W przypadku zaawansowanych żylaków niejednokrotnie pomóc może jedynie operacja chirurgiczna. Usuwanie żylaków to zadanie problematyczne i może się okazać, że nie wszystkie zmiany są odwracalne. Jeśli więc zaobserwujemy na twarzy lub nogach naczynka, od razu powinniśmy zdecydować się na ich usunięcie. Zabiegi na ciało oraz na twarz, które mają na celu usuwanie naczynek, są bardzo zróżnicowane - przeczytasz o tym na stronie: http://skinclinic.pl/category/zabiegi-na-cialo/zylaki-pajaczki/. W niektórych stosuje się specjalnie dobrane substancje czynne, inne polegają na zastosowaniu nowoczesnych technologii. Zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg, warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszych naczyń i podpowie, który sposób na usuwanie pajączków będzie w naszym przypadku najlepszy.

Skleroterapia

Jedną z najpowszechniej stosowanych metod usuwania naczynek jest skleroterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu do naczyń specjalnych roztworów, które powodują obrzęk ściany naczyniowej. W przypadku niewielkich zmian zabieg może być traktowany jako samodzielne usuwanie pajączków, choć często stanowi terapię uzupełniającą dla leczenia chirurgicznego - stosuje się go, gdy na nogach pozostaną zmiany na tyle niewielkie, że nie da się ich usunąć chirurgicznie. Skleroterapia stosowana jest na obszarze ud, podudzi oraz pod kolanami. Zwykle należy powtórzyć zabieg kilka razy, by uzyskać zadowalające efekty.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu do organizmu dwutlenku węgla, który powoduje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu zostaje pobudzone krążenie. Poza likwidacją pajączków zabieg daje wiele innych pozytywnych rezultatów: znany jest jako jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu, a także znacząco poprawia kondycję skóry, odżywiając ją i dotleniając, dzięki czemu staje się elastyczna i gładka.

Laserowe usuwanie pajączków

Dziś jednak coraz popularniejszą metodą na usuwanie pajączków, a także żylaków jest stosowanie lasera. Emitowane przez niego światło aktywuje naturalny mechanizm niszczenia ścian naczyń krwionośnych, naczynia te następnie są usuwane z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Zabieg jest nieinwazyjny, skuteczny i nie wymaga hospitalizacji, a jego efekty widoczne są natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu. Jest to zatem metoda, która zyskuje coraz większe uznanie wśród pacjentów borykających się z problemem pękających naczynek i nieestetycznie wyglądających pajączków.

Dla urody i dla zdrowia

Pamiętajmy, że usuwanie pajączków to nie tylko działanie w kierunku poprawy urody. Decydując się na usunięcie nadmiernie poszerzonych naczyń, hamujemy proces powstawania żylaków, a tym samym redukujemy ryzyko wystąpienia wielu groźnych powikłań, jak różnego rodzaju zatory i zakrzepy.  

Masz problem z pajączkami? W warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej SkinClinic znajdziesz profesjonalną pomoc.

Materiał zewnętrzny

 

Tagi: nogi, pajączki, skóra, zakrzepy, zatory, żylaki

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter