a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Najcieńsza i najbardziej wrażliwa – skóra sucha

2017-10-02
Najcieńsza i najbardziej wrażliwa – skóra sucha

Na co powinny zwrócić uwagę osoby mające suchą skórę? Dlaczego tego typu cera wymaga szczególnej pielęgnacji? Co robić, aby zawsze wyglądała pięknie i za szybko nie pojawiły się na niej zmarszczki?

Jeśli cera jest delikatna i szorstka, a po umyciu staje się napięta, może to oznaczać, że należy do typu skóry suchej. Sucha skóra jest najcieńsza, najwrażliwsza i najbardziej narażona na przesuszenie, odwodnienie a nawet pękanie. Jest niezwykle cienka, przez co widać pod nią wyraźniej naczynia krwionośne. Ten rodzaj skóry dotykają często kolejne problemy, jak np. duża wrażliwość, szybkie przesuszanie czy łatwe odwadnianie. Suchości skóry nie wolno lekceważyć, gdyż brak reakcji na długotrwałe przesuszenie może doprowadzić do podrażnień, egzem, liszajów czy związanego z tym świądu i bólu. Monika Pawelska Nowak z firmy Ziołolek, producenta preparatów na problemy skórne tłumaczy, dlaczego osoby z suchą skórą muszą o nią dbać szczególnie.  

Skąd ta sucha skóra?

Z suchością skóry boryka się wiele osób, a suchość nasila się często wraz z wiekiem. O taki typ skóry należy dbać wyjątkowo, gdyż zdecydowanie szybciej się starzeje i wcześniej pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne. Sucha skóra jest wynikiem zarówno czynników zewnętrznych (np. warunki atmosferyczne, promieniowanie słoneczne), wewnętrznych (np. obniżona ilość wytwarzanego sebum), jak również skutkiem nieodpowiedniej pielęgnacji czy zaniedbań. Warto pamiętać, że problemy z suchością skóry mogą być też objawem poważnej choroby wewnętrznej, jak np. cukrzyca, choroby tarczycy, odwodnienie organizmu, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Wewnętrzne uwarunkowania

Główną przyczyną suchości skóry jest niska zdolność wiązania oraz magazynowania cząsteczek wody w zewnętrznych warstwach naskórka. Sucha skóra ma małą ilością gruczołów łojowych odpowiadających za odpowiednie nawilżenie skóry i tworzenie bariery ochronnej. Suchą i wrażliwą skórę dzieli się na odtłuszczoną - co spowodowane jest zmniejszoną ilością sebum oraz odwodnioną - co wynika z zaburzeń wydzielania potu oraz niedoboru naturalnego czynnika nawilżającego. Cechy suchej skóry to pergaminowość, zaczerwienienie, szorstkość czy uczucie ściągnięcia. Co ważne, taka skóra jest najwrażliwsza, najszybciej się przesusza, odwadnia, ulega podrażnieniom, łuszczy się i swędzi.

Oczyszczanie cery suchej

Przy oczyszczaniu suchej skóry należy wykluczyć użycie wody i zwykłego mydła oraz preparatów zawierających alkohol. Takiej skóry nie powinno się też pocierać, rozciągać ani mocno masować.

Złuszczanie

Złuszczanie sprzyja lepszemu nawilżeniu, gdyż stymulujemy produkcję nowych komórek, naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) i lipidów.  Suchej skórze jest to bardzo potrzebne. Jednak pamiętajmy, że do tego typu skóry należy stosować tylko peelingi enzymatyczne i nie złuszczać naskórka częściej niż raz w tygodniu.

Nawilżanie i natłuszczanie

Sucha skóra wymaga zarówno odpowiedniego nawilżenia, jak i natłuszczenia. Kremy nawilżające odpowiadają za właściwe utrzymanie wilgoci w warstwie rogowej skóry, a kremy natłuszczające uzupełniają poziom lipidów. Dobrym składnikiem kremów dla takiej skóry jest alantoina, która nie tylko działa regenerująco, ale także łagodzi ewentualne podrażnienia suchej i wrażliwej skóry. Podobne właściwości ma pantenol. Jeśli skóra jest bardzo sucha i odwodniona wymaga dodatkowo zastosowania kremów z formułą zawierającą naturalny czynnik nawilżający (NMF), w większym stopniu chroniący skórę przed utratą wody i pomagający w przywróceniu naturalnej równowagi hydrolipidowej. Skuteczną i szybką regenerację przyniosą jej także apteczne kremy, maści lub preparaty specjalistyczne bazujące na nienasyconych kwasach tłuszczowych omega. Kremy nawilżające najlepiej nakładać na wilgotną skórę, zaraz po umyciu. Przy mocno odwodnionej skórze warto zastosować okłady z bawełnianej gazy nasączonej wodą termalną.

Pamiętajmy, że uzupełnieniem wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych jest właściwa dieta oraz picie odpowiedniej ilości płynów nawadniających.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter