a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Medycyna estetyczna dla pacjentek po chorobie nowotworowej

2017-07-26
Medycyna estetyczna dla pacjentek po chorobie nowotworowej

Mastektomia, wypadające włosy, wykruszone zęby, czy też zwiotczała i postarzała skóra - z takimi właśnie problemami mierzą się kobiety, które wygrały walkę z nowotworem. Obawa przed nawrotem choroby, u wielu pacjentek powoduje, że pomimo ogromnego dyskomfortu, starają się pogodzić ze swoim nowym wyglądem. O tym, że choroba nowotworowa nie musi oznaczać rezygnacji z kobiecości i dobrego samopoczucia opowiada kierownik medyczny Kliniki ESTELL - dr n. med. Krzysztof Jakubowski, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej.

Medycyna estetyczna różni się od innych dziedzin medycyny tym, że działania lekarzy podejmowane w jej ramach mają na celu nie tyle ratowanie życia pacjentów i leczenie chorób, co poprawianie jakości tego życia. Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej to ogólnie rzecz ujmując m.in. usuwanie zmarszczek, redukcja cellulitu, usuwanie blizn, korekta oraz lifting wybranych części ciała.

Mówiąc o medycynie estetycznej w kontekście osób, które chorowały na nowotwór, musimy pamiętać, że leczenie onkologiczne jest leczeniem zespołowym. Bierze w nim udział chirurg onkolog, chemioterapeuta i radioterapeuta. Z tego powodu kluczową rolę przy planowaniu zabiegów medycyny estetycznej odgrywa zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego. - tłumaczy dr n. med. Krzysztof Jakubowski z ESTELL. - Na podstawie historii dotychczasowego leczenia, jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej, które są odpowiednie zarówno dla stanu fizycznego pacjentki, aktualnego stanu leczenia oraz ewentualnych zabiegów, które mogą być niezbędne przy leczeniu zasadniczym. Na pewno jednak należy wyraźnie podkreślić - mitem jest, że pacjenci onkologiczni nie mogą korzystać z medycyny estetycznej - dodaje dr Jakubowski.

Po zebraniu wnikliwego wywiadu lekarskiego, kolejnym krokiem jaki podejmuje lekarz medycyny estetycznej jest rozpoznanie histopatologiczne oraz zapoznanie się z rokowaniami leczniczymi. Dopiero na tej podstawie, lekarz stwierdza jakie jeszcze badania należy wykonać przed przystąpieniem do zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Przykładowo, mogą to być badania INR.d-dimery, próby wątrobowe, mocznik i kreatynina oraz glukoza i elektrolity.

Planując zabiegi dla pacjentek onkologicznych,  w pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, że nie mogą one spowodować powikłań w leczeniu zasadniczym. Należy także mieć na uwadze, że zabiegi medycyny estetycznej można wdrożyć dopiero po zakończeniu choroby, tak więc bezwzględnym przeciwskazaniem do zabiegu będzie prowadzone aktualnie leczenie onkologiczne, chemioterapia i radioteriapia - podsumowuje dr Krzysztof Jakubowski z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter