a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Lipoliza iniekcyjna pomaga zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. Nie jest to jednak sposób na odchudzanie

2016-08-09
Lipoliza iniekcyjna pomaga zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. Nie jest to jednak sposób na odchudzanie

Lipoliza iniekcyjna to skuteczny sposób eliminacji zbędnego tłuszczu z okolic brzucha, pośladków, bioder i ud. Podczas zabiegu do tkanki tłuszczowej wstrzykiwane są ściśle określone przez lekarza dawki fosfatydylocholiny (PPC) - substancji pozyskiwanej z ziaren soi. W efekcie rozpuszcza ona nagromadzone tam złogi tłuszczu, który następnie usuwany jest naczyniami limfatycznymi, przechodzi przez wątrobę i zostaje wydalony. Trzeba jednak pamiętać, że lipoliza nie jest metodą odchudzania całego ciała, to jedynie zabieg modelujący niewielkie obszary.

Dla wielu pacjentek nadmiar tłuszczu, szczególnie w okolicy brzucha, bioder czy pośladków jest powodem kompleksów zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy na plażę trzeba założyć bikini. By zniwelować problem można wykorzystać różnego rodzaju metody lipolityczne.

W przypadku lipolizy iniekcyjnej za pomocą kilku nakłuć wprowadza się pod skórę roztwór lipolityczny. Substancja chemiczna - dezoksycholan i fosfatydylocholina, powodują uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych oraz następnie ich powolne wydalenie z organizmu - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Monika Serafin, dermatolog kliniki Nova Derm.

Lipolizę przeprowadza się stopniowo, ponieważ podczas jednego zabiegu nie można podać zbyt dużej ilości preparatu. Jest on wstrzykiwany punktowo co 1-1,5 cm, za pomocą bardzo cienkiej igły, bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Znieczulenie nie jest konieczne. U osób bardzo wrażliwych można zastosować specjalny krem znieczulający. Zabiegi są bezpieczne dla skóry, mięśni i nerwów.

Są przeprowadzane na takiej głębokości, gdzie do takiego uszkodzenia nie powinno dojść, choć oczywiście powinny być przeprowadzone z odpowiednią ostrożnością i znajomości anatomii. Takie objawy jak niewielkie siniaki czy podrażnienie skóry po zabiegu jest normalnym objawem i efektem samego wkłucia lub też działania obniżonej temperatury - mówi dr Monika Serafin.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który trzeba wykonać co najmniej 3-4-krotnie w odstępach 6-8 tygodni. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób szczupłych i z niewielkimi, miejscowymi otłuszczeniami.

Zwykle po 3-4 zabiegach można już ocenić zmniejszenie obwodu oraz zmniejszenie się fałdu skóry. Natomiast trzeba podkreślić, że nie są to zabiegi do odchudzania się. Tutaj na pewno redukcja masy ciała powinna nastąpić w inny sposób - za pomocą diet, ćwiczeń czy odpowiedniego postępowania. To są zabiegi dla korekty, poprawy pewnych obszarów, dla modelowania. Za ich pomocą nie można gwarantować odchudzenia i spadku dużej masy ciała - mówi dr Monika Serafin.

Cena lipolizy iniekcyjnej waha się od 350 do 1400 zł. Jest uzależniona od obszaru, jaki jest poddawany zabiegowi i od ilości użytego preparatu.

Podobną metodą jest kriolipoliza.

Kriolipoliza jest to zabieg, w którym specjalna głowica zasysa określony fragment naszej skóry wraz z tkanką podskórną oraz następnie zależnie od grubości fałdu okres czasu jest poddawane to obniżonej temperaturze. Za pomocą niskich temperatur doprowadzamy do

uszkodzenia komórek tłuszczowych, a następnie ich eliminacji - tłumaczy dr Monika Serafin.

Przeciwwskazaniami do wykonania tych zabiegów są: ciąża, karmienie piersią, infekcje, nadmierna otyłość, padaczka, alergia na składniki preparatu (soja), niewydolność nerek, choroby wątroby i zaburzenia krzepliwości.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: lipoliza iniekcyjna, tkanka tłuszczowa, tłuszcz, zabieg modelujący ciało

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter