a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 16 sierpnia 2018
Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jak odbudować paznokcie po manicure hybrydowym?

2017-10-08
Jak odbudować paznokcie po manicure hybrydowym?

Zadbane i estetycznie wyglądające dłonie są ważnym elementem naszego wyglądu. Tym z nas, które nie lubią spędzać czasu na drobiazgowej pielęgnacji paznokci, salony kosmetyczne oferują popularne hybrydy, utrzymujące się nawet kilka tygodni. Nie pozostają one jednak bez wpływu na stan płytki. Podpowiadamy, jak skutecznie odzyskać zdrowe i piękne paznokcie.

Te z nas, które oprócz zadbanych dłoni cenią sobie również oszczędność czasu, najczęściej wybierają w salonach kosmetycznych manicure hybrydowy. To połączenie lakieru i elastycznego żelu gwarantuje trwały kolor utrzymujący się na paznokciach nawet do dwóch - trzech tygodni.

Hybryda - czy szkodzi?

Połyskliwe i wytrzymałe kolory wyglądają pięknie, jednak manicure hybrydowy wykonywany regularnie, bez większych przerw, może źle wpłynąć na kondycję płytek paznokci. Częste odtłuszczanie i matowienie zwykle powoduje suchość i rozdwajanie się płytki. Jednak najbardziej „brutalne" i szkodliwe jest usuwanie hybrydy. Kilkuminutowe moczenie w acetonie i zdrapywanie pozostałości lakieru narusza strukturę paznokci i niekorzystnie wpływa na naskórek.

Zapobieganie i regeneracja

Aby zminimalizować ryzyko osłabienia paznokci i zachować zdrową skórę, warto z hybrydy korzystać rozsądnie - raz na jakiś czas. Przerwy między kolejnymi wizytami u manikiurzystki warto wykorzystać na odbudowę i zmniejszenie powstałych szkód.

Paznokcie, aby były wytrzymałe i mocne potrzebują kilku ważnych składników: witaminy A, która wzmacnia i wygładza płytkę; witamin z grupy B, które stymulują wzrost paznokci i zapobiegają ich łamaniu się; cynku i kwasu foliowego, które wpływają na grubość i twardość płytki, zapobiegają też tworzeniu się białych plamek; oraz cysteiny i metioniny - niezbędnych dla prawidłowej budowy paznokci. Składników tych możemy szukać w żywności, ale najlepiej codzienną dietę uzupełnić o wysokiej jakości suplement diety, będące kompozycją witamin i mikroelementów, najważniejszych dla utrzymania w dobrej kondycji paznokci, skóry, a także włosów. Zawarte nich składniki dostarczają w odpowiednich proporcjach składniki odżywcze do organizmu.

Pamiętaj, że piękne paznokcie to zdrowe paznokcie. Daj im czas na właściwą regenerację i odbudowę, a kiedy widzisz, że ich stan się znacząco pogorszył zrezygnuj na jakiś czas z manicure hybrydowego.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter