a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jak dbać o skórę przed i po opalaniu?

2017-08-15
Jak dbać o skórę przed i po opalaniu?

Letnie słońce to duża dawka energii i piękna opalenizna. Jednak po intensywnych kąpielach słonecznych skóra jest zmęczona, odwodniona i wysuszona. Jak się zdrowo opalać i jak pielęgnować opaloną skórę?

Chociaż teoretycznie mija moda na mocne opalanie, to jednak zabrązowiona skóra jest wizytówką udanych wakacji. Nic więc dziwnego, że latem wystawiamy się na działanie promieni słonecznych często bez opamiętania. Chcąc jak najszybciej uzyskać ładną opaleniznę, stosujemy kremy ze zbyt niskim filtrem albo wręcz z nich rezygnujemy. W efekcie mogą pojawić się różne problemy skórne a nawet choroby. Kilku ważnych informacji dotyczących zdrowego opalania oraz pielęgnacji opalonej skóry udziela Monika Pawelska Nowak z firmy Ziołolek.

Zanim wystawimy skórę na słońce

Przed wyjściem na plażę konieczny jest krem z filtrem. Warto posmarować nim dokładnie skórę kilkadziesiąt minut przed wystawieniem jej na słońce, a czynność taką powtarzać regularnie i po każdym wytarciu się ręcznikiem. Osoby z jaśniejszą cerą powinny używać kremów z wyższym filtrem. Aby uniknąć przebarwień lepiej zrezygnować z ciężkiego makijażu, który należy usunąć preparatem bezalkoholowym. Pamiętajmy też o tym, że jeśli skóra opala się powoli opalenizna utrzyma się dłużej.

Opalanie

Intensywne opalanie wysusza naskórek, a w sytuacji kiedy jest za mało wody w komórkach, dochodzi do nadmiernego zagęszczenia płynów wewnątrzkomórkowych. Powoduje to zmniejszone wydalanie substancji szkodliwych z organizmu. Przesuszona skóra traci funkcje ochronne i może pękać. Wówczas do organizmu mogą wniknąć alergeny czy drobnoustroje, czego następstwem będą stany zapalne. Efektem nadmiaru słońca jest niezdrowy wygląd skóry, jej wysuszenie, odwodnienie, zmarszczki, przebarwienia, a w najgorszym wypadku choroby skóry. Kąpieli słonecznych używajmy więc z rozwagą i szczególnie chrońmy skórę w godzinach okołopołudniowych, kiedy słońce świeci najmocniej. Długie godziny plażowania objawią się w postaci suchości i szorstkości skóry, która będzie przegrzana i ściągnięta.

Po kąpieli słonecznej

Po powrocie z plaży należy koniecznie schłodzić i oczyścić ciało. Najlepszy będzie letni prysznic - należy stopniowo zmniejszać temperaturę wody. Pozbędziemy się w ten sposób ze skóry potu, pozostałości kremu do opalania, piasku czy soli morskiej. Dobrze jest też zastosować delikatny środek myjący, najlepiej płyn do mycia w postaci emolientu. Zarówno oczyści jak i delikatnie nawilży skórę. Taka kąpiel złagodzi uczucie wysuszonej i ściągniętej skóry oraz pozwoli jej oddychać. Jeśli nie oczyścimy w ten sposób ciała, pory na skórze pozostaną zamknięte, a szkodliwe substancje zostaną w organizmie. Z kolei oczyszczona skóra będzie gotowa na przyjęcie aktywnych składników zawartych w preparatach nawilżających.

Nawilżenie na dłużej

Wprawdzie skóra sama produkuje naturalny czynnik nawilżający, ale po opalaniu konieczne jest dodatkowe wsparcie. Do wysuszonej słońcem skóry warto użyć emolientów, których podstawowym zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia i elastyczności skóry. Dodatkowo natłuszczają, regenerują naskórek, tworzą barierę ochronną zapobiegającą uratę wody i działają przeciwzapalnie. Dobrym pomysłem dla opalonej skóry są także produkty z witaminami, np. A, C, E. Jeśli nie mamy pod ręką tego typu preparatów można wykorzystać wazelinę kosmetyczną, która w ogromnym stopniu hamuje parowanie wody ze skóry.

Złuszczać czy nie złuszczać?

Do niedawna panowało przekonanie, że peeling może zetrzeć opaleniznę. Jednak brązowy kolor opalenizny znajduje się w skórze właściwej, a nie w naskórku, więc nie można zetrzeć go peelingiem. W przypadku opalonej skóry taki peeling całego ciała powinno się wykonywać codziennie. Jednak musi być to peeling bardzo delikatny, aby nie podrażniał naskórka, a jedynie złuszczał jego martwe części. Bez tego skóra będzie przesuszona i matowa. Peeling usunie dodatkowo zanieczyszczenia, oczyści pory, a opalenizna będzie miała ładny wygląd.

Jeśli planujemy kolejny dzień na plaży, dozujmy wystawianie skóry na słońce. Warto pamiętać, że opalona skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na działanie promieni słonecznych.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter