a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Dobry czas na regenerację skóry

2015-01-12
Dobry czas na regenerację skóry

Specjaliści medycyny estetycznej nie mają wątpliwości – jesień i zima to najlepszy czas na pielęgnację i regenerację skóry. Szczególnie polecana jest nawilżająca mezoterapia, zabieg fototerapii, dzięki któremu można usunąć przebarwienia i laserowy zabieg polegający na stymulacji komórek do produkcji kolagenu.

– Okres jesienno-zimowy to dobry czas, by zadbać o naszą skórę. Przede wszystkim o zlikwidowanie przebarwień oraz nawilżenie suchej, zmęczonej i zniszczonej skóry. Najczęstszymi zabiegami, które wykonujemy w tym czasie, są zabiegi laserowe oraz zabiegi fototerapii, które zmniejszają lub nawet likwidują przebarwienia, zarówno te powierzchniowe, jak i te głębokie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr n. med. Krzysztof Gojdź, Holistic Clinic.

Szczególnej pielęgnacji wymaga skóra twarzy i dekoltu. Dermatolodzy radzą, by oprócz codziennej pielęgnacji kremami odżywczymi zdecydować się na zabiegi, które błyskawicznie spowodują, że skóra stanie się gładka, rozjaśniona i bardziej sprężysta. – W tym okresie z powodzeniem możemy wykonywać zabiegi, które głęboko nawilżą skórę, na przykład mezoterapię igłową z witaminami, z osoczem bogatopłytkowym lub kwasem hialuronowym. Witaminy odżywią skórę, osocze ją ujędrni, a kwas hialuronowy nawilży. Polecam również wszystkie złuszczające martwy naskórek zabiegi z kwasami, najczęściej z kwasem glikolowym – tłumaczy dr n. med. Krzysztof Gojdź.

Specjaliści medycyny estetycznej podkreślają, że zima i jesień to także dobry moment na wykonywanie różnych zabiegów laserowych, bo w okresie 3-4 tygodni po zabiegu skóra nie może być narażona na kontakt z intensywnymi promieniami słonecznymi. – Zachęcam do wykonywania zabiegów laserowych złuszczających górną warstwę naskórka oraz zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który podziurkuje naszą skóry, przebijając się przez naskórek do skóry właściwej, dokładnie tam, gdzie znajdują się fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen. Poprzez stymulację tych fibroblastów prowadzimy do zwiększenia wytwarzania kolagenu, czyli de facto do regeneracji naszej skóry – wyjaśnia dr n. med. Krzysztof Gojdź.

Aby zabiegi były skuteczne, należy wykonywać je w seriach. Cena zabiegów uzależniona jest od używanego preparatu. W przypadku mezokoktajli cena jednej ampułki, czyli 10 ml, to ok. 500 zł. Jeżeli chodzi o zabieg fototerapii, to trzeba zapłacić za niego ok. 1,5 tys. zł, a za zabiegi laserowe ok. 3 tys. zł.

Newseria Lifestyle

Fot. jill111, pixabay.com

Tagi: mezoterapia, pielęgnacja, regeneracja, skóra, zima

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter