a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Znamy trasę Tour de Pologne

2015-05-13
Znamy trasę Tour de Pologne

W warszawskim hotelu Marriott zaprezentowano dokładną trasę tegorocznego Tour de Pologne. Po raz kolejny większość etapów odbędzie się na południu kraju. W tym roku cały wyścig zamknie się tylko w obrębie Polski. Po ujawnieniu przebiegu pętli rozpoczęła się dyskusja kibiców na portalach społecznościowych.

Tour de Pologne to polski etapowy wyścig kolarski, któremu blask od lat próbuje przywrócić Czesław Lang. Szereg starań doprowadził do wpisania naszego tour'u do oficjalnego kalendarza światowej unii kolarstwa. Z roku na rok popularność wyścigu rośnie zarówno wśród kibiców kolarstwa, jak i samych zawodników.

Podczas prezentacji trasy organizatorzy ujawnili większość szczegółów dotyczących 72 edycji. Tegoroczny wyścig rozpocznie się w Warszawie 2 sierpnia. Pierwszy etap składać się będzie z kilkunastu rund długości około 15 km, które kolarze przebędą ulicami stolicy. Na razie nieznana jest dokładna pętla ze względu na to, że pierwotnie zakładano, że przebiegnie ona przez most Łazienkowski. Uszkodzony w pożarze musiał jednak zostać wykluczony z planów organizatorów.

Kolejne odcinku Tour de Pologne przeniosą zawodników na południe kraju. Drugi etap prowadzi z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej. W kolejnym kolarze pojadą do Katowic. Następne trzy dni kolumna peletonu zmagać się będzie z górskimi etapami. Na trasie po raz kolejny znalazły się Zakopane i Bukowina Tatrzańska. W ostatnim dniu zmagań zawodnicy przejadą ulicami Krakowa podczas jazdy indywidualnej na czas. W przeciwieństwie do kilku ostatnich edycji wyścigu, trasa biegnie tylko w Polsce. Organizatorzy zrezygnowali z prowadzenia wyścigu przez Słowację czy Włochy.

Zaraz po zakończeniu prezentacji w Marriotcie odezwały się głosy kibiców. Na Twitterze oburzeni fani kolarstwa proponują zmianę nazwy wyścigu z Tour de Pologne na Tour de Sud. W wypowiedziach podkreśla się fakt, że wyścig rokrocznie przebiega przez Śląsk i Małopolskę, omijając obszar reszty kraju. Większości sympatyków kolarstwa uniemożliwia to zobaczenie zmagań na żywo i ogranicza tylko do kibicowania przed telewizorem. Zdania jednak jak zawsze są podzielone. Mieszkańcom południowej części Polski zależy na tym, by wyścig nadal biegł przez tą część kraju. Być może w następnej edycji organizatorzy zdecydują się na korekty trasy.

Irmina Kwiatek

Fot. Jwitos, GNU FDL, Wikipedia.org

 

Tagi: kolarstwo, Tour de Pologne 2015, trasa

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter