a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zalety bieżni

2017-12-14
Zalety bieżni
Bieżnia stacjonarna to sprzęt znajdujący się w każdej siłowni. Regularne treningi na tym urządzeniu pozwalają skutecznie spalić zbędną tkankę tłuszczową, poprawić formę, kondycję i wytrzymałość

Dzięki bieżni możliwe jest przeprowadzanie treningów biegowych przez cały rok bez względu na pogodę. Możemy cieszyć się dobrą formą nawet zimą. Treningi na bieżni są dużo bezpieczniejsze niż jogging w terenie. Nie musimy obawiać się, że poślizgniemy się na błocie czy kałuży. Podczas treningów na bieżni nasze stawy również są bezpieczne i mniej obciążone. Ryzyko wystąpienia kontuzji jest bardzo minimalne.

Bieżnia to urządzenie, które pozwala nam dokładnie zaplanować trening. Osoba ćwicząca ma bezpośredni wpływ na intensywność biegu oraz na nachylenie bieżni. Niektóre bieżnie dają możliwość ustawienia planu całego treningu. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu bieżnia przechodzi automatycznie z trybu rozgrzewki do treningu właściwego, po którym pozwala schłodzić organizm.  

Dobra bieżnia pozwala kontrolować tempo biegu, pokonany dystans. Umożliwia też monitorowanie tętna osoby ćwiczącej. Jednocześnie bieżnia jest urządzeniem prostym w obsłudze.

Bieżnia w domu

Wiele osób decyduje się na zakup bieżni do domu. Posiadanie takiej bieżni w domu to prawdziwy luksus. Ćwiczyć możemy w każdej wolnej chwili, kiedy tylko mamy na to ochotę. W przeprowadzeniu treningu nie przeszkodzi nam pogoda. Nie musimy jechać na siłownię i tracić na dojazd cennego czasu. Do treningu na domowej bieżni nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy wejść na bieżnię i trenować. Podczas treningu można rozmawiać z domownikami lub oglądać telewizję.

Jak wybrać bieżnię do domu?

Bieżnia to spory wydatek, dlatego należy postarać się o sprzęt dobrej jakości, który będzie długo sprawny, a treningi na tym sprzęcie będą komfortowe. Przed zakupem bieżni warto poradzić się doświadczonej osoby. Dobrze dobrana bieżnia to inwestycja na długie lata.

Należy zwrócić uwagę na rozmiar bieżni, na szerokość i długość pasa. Zanim zakupimy bieżnię sprawdźmy też, czy w domy mamy odpowiednią ilość miejsca, by postawić bieżnię. Jeśli mamy zbyt mało miejsca, wybierzmy bieżnię składaną.

Kolejnymi sprawami, na które trzeba zwrócić uwagę są: prędkość bieżni, maksymalna waga użytkownika oraz poziom amortyzacji. Bardzo przydatną funkcją jest też pomiar pulsu. Przyda się też duży, czytelny wyświetlacz i wyróżniający się przycisk bezpieczeństwa.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter