a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Wyścig Dookoła Kraju Basków dla Rodrigueza

2015-04-15
Wyścig Dookoła Kraju Basków dla Rodrigueza

Hiszpan Joaquin Rodriguez wygrał Wyścig Dookoła Kraju Basków. Jeden z najbardziej wymagających etapowych wyścigów po raz kolejny zakończył się zwycięstwem kolarza z Hiszpanii. Ostatni szósty etap - jazdę indywidualną na czas - wygrał Tom Dumoulin z Holandii.

Zakończony właśnie wyścig Dookoła Kraju Basków wygrał zawodnik rosyjskiej drużyny Katusha Joaquin Rodriguez. Hiszpan stracił tylko 4 sekundy do zwycięscy etapu Dumoulina. Rodriguez wygrał tygodniowy wyścig, w klasyfikacji generalnej pokonując o 13 sekund Kolumbijczyka Sergio Luiza Henao. Dla Hiszpana był to udany wyścig. Dominował na trasie i wygrał dwa z sześciu rozegranych etapów. Na najniższym stopniu podium znalazł się kolejny zawodnik z Hiszpanii - Ion Izagirre z drużyny Movistar.

Na ostatnim etapie Wyścigu Dookoła Kraju Basków pierwsze miejsce zajął Holender Tom Dumoulin. Pokonał on trasę 18,3 km w czasie 28 minut i 46 sekund, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w jeździe indywidualnej na czas.

W 55. edycji wyścigu z dobrej strony pokazali się Polacy. Startujący w koszulce mistrza Polski Michał Kwiatkowski zajął 10. miejsce podczas ostatniego etapu, tracąc 37 sekund do zwycięscy. W klasyfikacji generalnej uplasował się na bardzo dobrej 8. pozycji ze stratą 1 minuty i 15 sekund do Rodrigueza. Kwiatkowski był aktywny przez cały wyścig pokazując się na poszczególnych etapach. Szczególną uwagę przyciągnął jego atak na przedostatnim etapie, kiedy to Polak próbował odwrócić losy wyścigu i zyskać cenne sekundy. Po raz kolejny świetnie układała się współpraca pomiędzy naszym zawodnikiem, a jego kolegą z zespołu Tony Martinem. Kwiatkowskiemu nie udało się wygrać wyścigu, ale pokazał że potrafi walczyć.

W wyścigu poprawę formy pokazał także Rafał Majka z teamu Tinkoff-Saxo. Zwycięzca dwóch etapów zeszłorocznego Tour de France utrzymywał sie w czołówce peletonu. Rywalizację zakończył na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest to dobry znak na resztę sezonu, ponieważ jego początki nie były łatwe zarówno dla Majki, jak i dla całej drużyny Tinkoff-Saxo.

Wyścig rozgrywany nieregularnie od 1924 roku, a od 1952 corocznie i należy do jednych z najtrudniejszych tygodniowych wyścigów kolarskich na świecie.

Irmina Kwiatek

Fot. Laurie Beylier, GNU FDL, Wikipedia.org

 

 

Tagi: Joaquin Rodriguez, kolarstwo, Michał kwiatkowski, Rafał Majka, sport, Wyścig Dookoła Kraju Basków

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter