a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Piątek, 20 kwietnia 2018
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Trofeum Ligi Europy w Warszawie

2015-04-29
Trofeum Ligi Europy w Warszawie

Do stolicy zawitał puchar, o który dwie drużyny zawalczą 27 maja w finale Ligi Europy na stadionie narodowym. Prezes PZPN Zbigniew Boniek wraz z prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz wspólnie odebrali trofeum z rąk prezydenta FC Sevilli José Castro Carmona oraz dyrektora sportowego klubu. Ceremonia odbyła się w Pałacu Prymasowskim.

Carmona podczas przekazania pucharu wyraził nadzieję, że będzie mógł go zabrać z powrotem do Hiszpanii, o ile jego klub zatriumfuje w Warszawie. Sevilla nadal ma szanse na obronę trofeum wywalczonego przed rokiem. Przed nią starcie w półfinale z włoską Fiorentiną. Prezydent klubu z Andaluzji podkreślił, że Liga Europy jest dobrą opcją, by jego podopieczni mogli osiągać sukcesy na europejskich boiskach. Ze względu na dużą konkurencyjność rodzimej ligi, awans do Ligi Mistrzów jest trudniejszy.

Prezes Boniek jest zadowolony z faktu, że oczy europejskich kibiców po raz kolejny będą zwrócone na Polskę. Po sukcesie Euro 2012, przed Warszawą plan zorganizowania finału drugich najważniejszych europejskich klubowych rozgrywek. Przewodniczący PZPN zaznaczył, że polskie stadiony należą do jednych z najładniejszych w Europie, a możliwość rozegrania finału na Stadionie Narodowym jest dużą szansą na propagowanie piłki nożnej w naszym kraju, a także na promocję Polski zagranicą.

Ambasador finału Jerzy Dudek podczas ceremonii podzielił się własnymi doświadczeniami z gry na europejskich boiskach i zaznaczył, jak wiele puchar znaczy dla zawodników. Daje on możliwość zapisania się w historii, a co za tym idzie - w pewnym sensie stać się nieśmiertelnym. Boniek dodał, że to trofeum jest magiczne z racji tego, że inspiruje ludzi do osiągania czegoś w życiu. Każdy zawodnik pragnie walczyć o medale podczas swojej kariery.

Puchar zostanie w Polsce do dnia finału, który odbędzie się 27 maja. Potem trafi do rąk zwycięskiej drużyny, która zabierze go ze stolicy. Finał w Warszawie jest pierwszym tej rangi wydarzeniem sportowym na terenie Polski.

Irmina Kwiatek

Fot. Przemysław Jahr, GNU FDL, Wikipedia.org

Tagi: finał, Liga Europy, puchar, Warszawa, Zbigniew Boniek

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter