a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 19 lipca 2018
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

TRENUJ (I NIE TYLKO) JAK CRISTIANO RONALDO

2017-08-08
TRENUJ (I NIE TYLKO) JAK CRISTIANO RONALDO

Wieczorem przed każdym meczem Cristiano Ronaldo pije herbatę z miodem lub mleko i bierze 20-minutową gorącą kąpiel. To nie tylko sposób piłkarza na odprężenie, ale także strategia, która ma poprawić jego sportowe wyniki. Ronaldo jest przekonany, że takie drobne szczegóły mają największy wpływ na to, czy pozostanie niedoścignionym w swojej dyscyplinie.

Jego programy treningowe są bardzo wymagające - często trenuje dwa razy dziennie. Ronaldo wie, że jeśli chce być najlepszy, to musi zadbać o każdy z aspektów swojego zdrowia. - Właściwa dieta, nawodnienie i odpowiednio długi sen - mówi Ronaldo - na tym skupiam się od początku mojej kariery.

To kompleksowe podejście do treningu sprawiło, że Nike wspólnie z piłkarzem przygotowało serię treningów w aplikacji  Nike+ Training Club's. Uwzględniono wskazówki dotyczące zarówno zdrowia jaki i motywacji w sporcie. W rezultacie powstało nowe rozwiązanie, które wzbogaca każdą aktywność fizyczną oferując:

  • Treningi Ronaldo stworzone pod okiem trenera piłkarza, które można wykonywać w każdym miejscu
  • Proste porady dotyczące żywienia oraz regeneracji w okresach między treningami
  • Możliwość podejmowania wyzwań po zakończeniu treningu (ich ukończenie pozwala na uzyskanie odznak, które można udostępniać)
  • Regularne aktualizacje zawierające filmiki i artykuły, w których piłkarz dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi odżywiania, nawodnienia, odnowy biologicznej i motywacji
  • Porady dotyczące odzieży i sprzętu, które pozwolą osiągnąć jak najlepsze wyniki

Joaquin Sanda, trener personalny Ronaldo i jednocześnie Nike Trainer, pomógł zaadaptować treningi wykonywane przez piłkarza na potrzeby krótkich serii ćwiczeń dostępnych w aplikacji. Ich celem jest poprawa szybkości i zwinności oraz budowanie siły przy wykorzystaniu masy własnego ciała. Pomagają one rozwinąć cechy, które są nie tylko kluczowe podczas gry na boisku, ale także odpowiednie dla każdego sportowca, który pragnie poprawić swój wygląd oraz samopoczucie.

- Mięśnie korpusu odpowiadają za prawidłową pracę całego ciała oraz stabilizację stawów i odpowiednią biomechanikę ruchu, dlatego treningi tych partii są niezwykle istotne dla zdrowia oraz sportowej kariery Cristiano - mówi Sanda. Dostępny w aplikacji piętnastominutowy trening Quick Hit Abs, oparty bezpośrednio na planach treningowych przygotowywanych dla Ronaldo, obejmuje dziewięć ruchów, które mają na celu wzmocnienie mięśni korpusu, stymulując je z każdej strony.

W podobny sposób stworzono również 15-minutowy trening Quick Hit Lower Body, oparty o ćwiczenia z obciążeniem wzmacniające mięśnie dolnej części ciała. - Im silniejsze mięśnie gorsetu mięśniowego, dolnej części pleców i pośladków, tym lepiej porusza się Cristiano, bez względu na to, czy chodzi o szybki bieg, dynamiczne zwroty na boisku czy długie treningi wytrzymałościowe - mówi Sanda. - Programy dostępne w aplikacji to podstawa zdrowego trybu życia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Sanda zdradza także niektóre z sekretów żywienia Ronaldo. Przykładem mogą być przepisy na proste do przyrządzenia i łatwo przyswajalne posiłki, które dostarczają piłkarzowi energii do pracy (jeden z nich składa się z komosy ryżowej, kurczaka i arbuza).

Ronaldo jest dumny ze swojej samodyscypliny treningowej - Kluczem jest dla mnie to, by być skupionym i zmotywowanym na 100% przez cały czas - mówi piłkarz. Chociaż życie piłkarza może wydawać się nadludzko wymagające, jego dni wolne wyglądają podobnie, jak u przeciętnego człowieka. - Czasami czuję, że brakuje mi motywacji. Wtedy zatrzymuję się i mówię sobie, że muszę to zrobić, bo przyniesie mi to dużo korzyści w przyszłości. To mój sposób na motywowanie samego siebie.

Dwa nowe treningi z Ronaldo dostępne są od 22 lipca. Wkrótce pojawią się kolejne.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter