a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Toyota w Rajdzie Australii

2017-08-02
Toyota w Rajdzie Australii

Toyota Australia została głównym sponsorem Rajdu Australii. Japońska marka, która w tym roku powróciła do Rajdowych Mistrzostw Świata z nowym Yarisem WRC,  będzie wyłącznym dostawcą samochodów dla obsługi finałowej rundy World Rally Championship.

Toyota uczestniczy w australijskich rajdach od wielu lat, w tym dwukrotnie jako oficjalny producent Australian Rally Championship między rokiem 1990 i 2008. Były zespół fabryczny Neal Bates Motorsport wciąż jeździ Corollami w ARC, a syn Neala Batesa, Harry, przewodzi aktualnie stawce ARC przed Molly Taylor - córką Coral Taylor, dawnej pilotki Batesa seniora.

Jak mówi dyrektor Toyota Australia ds. sprzedaży i marketingu, Tony Cramb, umowa sponsorska Rajdu Australii odzwierciedla zaangażowanie marki w rajdy, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe.

„Zaangażowanie Toyoty w rajdy płynie z samej góry - prezes Akio Toyoda uważa, że przezwyciężanie ekstremalnych wyzwań, jakie niosą sporty motorowe, pozwala nam budować coraz lepsze samochody" - mówi Cramb. - „Silne związki Toyoty z rajdami sięgają lat 70. ubiegłego wieku. Od tego czasu kierowcy Toyoty zdobyli cztery tytuły mistrzów świata WRC, a marka trzy tytuły mistrzowskie w kategorii producentów. Jesteśmy również dumni z 25-letniej współpracy z czterokrotnymi rajdowymi mistrzami Australii, Nealem Batesem i Coral Taylor - w tym czasie Toyota dwukrotnie była mistrzem producentów. Spodziewamy się, że rodzina Batesów - w tym synowie Neala, Harry i Lewis - znów zaprezentuje w tegorocznym rajdzie swoje najwyższe standardy".

Z Australią są związane pierwsze doświadczenia Toyoty ze sportami motorowymi. Pierwszym rajdem, w jakim wystartował samochód Toyoty - Toyopet Crown Deluxe - był rajd Round Australia Trial w 1957 roku. Toyota wzięła udział w tej imprezie powodowana determinacją założyciela i ówczesnego prezydenta koncernu, Kiichiro Toyody, który powiedział, że motorsport będzie odgrywał bardzo ważną rolę w promowaniu motoryzacji. „Żeby to jednak nastąpiło, producenci muszą uczestniczyć w rajdach i wyścigach, aby testować trwałość i osiągi swoich samochodów oraz zaprezentować ich możliwości. Współzawodnictwo przyspiesza rozwój i rozpala emocje fanów motoryzacji" - przewidywał senior rodziny Toyoda.

Toyota do dziś chętnie angażuje się w sport, zarówno jako uczestnik, jak i sponsor. W czerwcu japońska marka wystąpiła w roli partnera w Rajdzie Polski, 8. rundzie WRC, natomiast od 2015 roku Toyota jest partnerem głównym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W związku ze współpracą z ruchem olimpijskim japoński koncern mocno angażuje się w organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter