a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Toyota po raz czwarty mistrzem Formula Drift

2017-10-27
Toyota po raz czwarty mistrzem Formula Drift

Toyota wygrała po raz czwarty z rzędu w klasyfikacji generalnej mistrzostw Formula Drift. Fredric Aasbø, mistrz Formula Drift 2015, zajął drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. Trzej zawodnicy Toyoty znaleźli się w top 16 w kończących sezon zawodach na torze Irwindale Speedway w Kalifornii.

 

 

 

Toyota zaliczyła w tym roku 2 wygrane eliminacje i 4 miejsca na podium w 8 rundach mistrzostw. Oba zwycięstwa w Orlando i Montrealu wywalczył Fredric Aasbø, prowadzący modyfikowaną, tylnonapędową Corollę iM (amerykański odpowiednik Aurisa). Norweski kierowca zajął w klasyfikacji kierowców drugie miejsce, ustępując Irlandczykowi Jamesowi Deane'owi.

 

„Udało nam się dodać Toyocie trochę punktów, czym przyczyniliśmy się do zdobycia tytułu mistrza producentów. To był fantastyczny sezon" - powiedział Fredric Aasbø, który wygrał najwięcej eliminacji w historii Formula Drift. - „Nie byłoby nas tutaj gdyby nie wsparcie Toyoty. Jestem związany z tą marką od 10 lat - przez moją całą karierę driftową. Zaangażowanie Toyoty trudno porównać z czymkolwiek. Marka odgrywa kluczową rolę w tym, co udaje nam się osiągnąć na torze".

 

Corolla iM została zmodyfikowana przez tunerów zespołu Papadakis Racing. Pod maskę trafił 2,7-litrowy silnik pochodzący z amerykańskiej odmiany RAV4, podkręcony do mocy niemal 1000 KM. Zamiast przedniej osi, jak w oryginalnej Corolli i Aurisie, nowy motor napędza tylną oś za pośrednictwem 4-stopniowej manualnej skrzyni biegów. Napęd na tylne koła jest niezbędny do udanego driftu - wiedzą o tym weterani tego sportu, którzy w latach 80. w Japonii ślizgali się po krętych górskich drogach i ulicach miast tylnonapędową Corollą AE86.

 

Formula Drift to najważniejsze profesjonalne mistrzostwa driftingu w Ameryce Północnej. Tegoroczna 14. edycja składała się z 8 rund w USA i Kanadzie. W najwyższej klasie Pro startują 32 zespoły. Do głównych rozgrywek każdej rundy kwalifikuje się 16 najlepszych załóg.

Zdjęcia: Toyota
Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter