a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 25 kwietnia 2018
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

TOYOTA GAZOO Racing przygotowuje się do startu w Rajdzie Meksyku

2017-02-23
TOYOTA GAZOO Racing przygotowuje się do startu w Rajdzie Meksyku

Rajd Guanajuato Corona w Meksyku odbędzie się głównie w górach otaczających miasta León, Silao, Irapuato i Guanajuato w stanie Guanajuato. Od włączenia imprezy do FIA WRC w 2004 roku jej popularność stale rośnie. Obecnie należy do 5 największych rajdów świata pod niemal każdym mierzalnym względem. Jari-Matti Latvala i jego pilot Miikka Anttila powracają do Meksyku jako zwycięzcy ubiegłorocznej edycji rajdu.

 

19. edycja Rajdu Meksyku będzie kolejną wymagającą próbą dla nowej generacji samochodów WRC, przygotowanych na ten sezon według nowych regulacji FIA. Ich sprawność, wytrzymałość i osiągi zostaną po raz pierwszy sprawdzone na drogach szutrowych. Temperatury sięgające 30°C to tylko jedno z wyzwań dla silników i przekładni. Drugim jest rozrzedzone powietrze na dużych wysokościach - najwyższy punkt na trasie Rajdu Meksyku sięga 2 737 m n.p.m. Na tej wysokości silniki tracą 20 procent mocy. Ograniczona moc samochodów powoduje, że ewentualne błędy kierowców mają poważniejsze konsekwencje, gdyż ponowne rozpędzenie się zajmuje więcej czasu. Ponadto potencjalne zagrożenie stanowią także betonowe odpływy wody.

 

Rajd Meksyku rozpoczyna się w czwartek 9 marca nocnym odcinkiem specjalnym na centralnym placu miasta Meksyk. W piątek zawodnicy zmierzą się na drogach w okolicy Guanajuato. Największą atrakcją tego dnia będzie wieczorny odcinek specjalny pod ziemią, przez tunele dawnej kopalni srebra. Dwa ostatnie etapy w sobotę i niedzielę zostaną rozegrane na rozgrzanych drogach w pobliżu miasta León, 400 km na północny zachód od stolicy.

 

Organizatorzy spodziewają się, że podczas inauguracji rajdu na placu Zócalo w Meksyku zgromadzi się 200 tys. fanów. Plac ten jest znany ze sceny otwierającej film „Spectre" ze słynnej serii o Jamesie Bondzie.

 

Jari-Matti Latvala zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata po tym, jak dojechał pierwszy na metę Rajdu Szwecji, a w styczniu zajął drugie miejsce w Rajdzie Monte-Carlo. Na skandynawskich drogach kierowcy radzili sobie na śliskiej nawierzchni m.in. dzięki zimowym oponom z metalowymi kolcami.

 

„To wspaniałe uczucie mieć taką przyczepność na zakrętach. Sama radość. Ale z drugiej strony, jeśli pojedzie się za szybko przez zaspy, można wylecieć z trasy" - stwierdził zwycięzca rajdu, Jari-Matti Latvala.

 

Po zakończeniu rajdu Tommi Mäkinen, szef zespołu WRC Toyoty, nie krył radości i wdzięczności dla wszystkich członków swojej ekipy. „Nasz zespół dał z siebie wszystko. Wykonali ogromną pracę. Zrobili doskonały samochód, nie mieliśmy z nim żadnych problemów" - skomentował.

 

Jari-Matti Latvala pokonał Otta Tanaka startującego w Rajdzie Szwecji Fordem Fiestą o ponad 29 sekund. W dwóch pierwszych rajdach serii FIA WRC fiński kierowca zdobył 48 punktów, o 4 więcej od aktualnego mistrza świata, Sébastiena Ogiera. Drugi kierowca Yarisa WRC, Juho Hänninen, jest 12. w klasyfikacji generalnej.

 

Relację ze zmagań kierowców Yarisa WRC na ośnieżonych drogach Skandynawii można obejrzeć na  filmie opublikowanym przez TOYOTA GAZOO Racing.

 

 

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter