a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Startuje Puchar Polski w Nordic Walking

2017-04-27
Startuje Puchar Polski w Nordic Walking
  • Już 29 kwietnia w Mielnie odbędzie się inauguracja tegorocznego cyklu Pucharu Polski wNordic Walking.
  • Na starcie zawodów stanie z kijkami ponad 500 osób. W wydarzeniu wezmą udział także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera.
  • Każdy, kto ukończy chociaż jeden marsz w zawodach z cyklu Pucharu Polski, może wziąć udział w losowaniu samochodu Suzuki Swift.
  • Wydarzenie organizują Polska Federacja Nordic Walking i miasto Mielno. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank

Już 29 kwietnia 2017 w Mielnie na dobre rozpocznie się sezon spacerów z kijami. Tego dnia odbędzie się inauguracja Pucharu Polski w Nordic Walking. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, mężczyzn i kobiet i w różnych kategoriach wiekowych. Będą rywalizowali o tytuły zdobywców Pucharu  Polski na dystansach 5, 10 i 21 km, zwycięstwo w tym etapie Pucharu Polski oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Każdy, kto ukończy chociaż jeden marsz w zawodach z cyklu Pucharu Polski, może wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej - samochodu Suzuki Swift, ufundowanego przez Santander Consumer Bank - partnera Pucharu

 

- W tym roku odbywa się już ósma edycja Pucharu Polski Nordic Walking. Jest to największy cykl imprez poświęconych tej dyscyplinie w kraju. W tegorocznej edycji odbędzie się siedem wyjątkowych zawodów. Rozpoczynamy w Mielnie, które już w najbliższą sobotę zmieni się w polską stolicę nordic walking - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, która jest organizatorem wydarzenia. - Przygotowana trasa w przeważającej większości będzie prowadzona miękką nawierzchnią zarówno przez tereny leśne, jak i nadbrzeżem - dodaje.

 

Zawody Pucharu Polski wystartują 29 kwietnia na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie. Rejestracja zawodników rozpoczyna się od godz. 8:00, a pierwszy marsz już o godz. 10:00. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci, jak i dorosłych. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking i miasto  Mielno, a sponsorem strategicznym - Santander Consumer Bank.

 

W zawodach Pucharu Polski może wziąć udział każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy, ale także osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. W wydarzeniu wezmą udział również gwiazdy ekranu - Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski - ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera. W jej ramach od maja do sierpnia w wybranych miastach w całej Polsce odbędzie się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking.

 

- Chcemy popularyzować aktywność fizyczną wśród Polaków, zachęcając ich do rozpoczęcia przygody z nordic walking. To sport dobry dla każdego, bez względu na wiek, czy poziom sprawności fizycznej.To również wspaniała i ogólnodostępna forma czynnego spędzania czasu wraz z rodziną czy przyjaciółmi - mówi Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera. - Warto zacząć uprawiać tę dyscypilnę, ponieważ to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także na zadbanie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Dodatkowo wszyscy biorący udział w zawodach z cyklu Pucharu Polski, którzy ukończą chociaż jeden marsz - mają szansę na wygranie wspaniałej nagrody - samochodu Suzuki - dodaje.

 

Wielki finał Pucharu Polski odbędzie się 9 września w Hajnówce. Wtedy też nastąpi losowanie nagrody - samochodu Suzuki Swift.

 

Nordic walking to sport cieszący się coraz większą popularnością wśród ludzi w każdym wieku. Jak dowodzą badania, regularne chodzenie z kijkami poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększa ruchomość stawów, redukuje nadciśnienie oraz obniża poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Trening nordic walking spowalnia również procesy starzenia, eliminuje stres, uczucie sztywności karku i barków. Marsz z kijkami angażuje aż 90 proc. mięśni całego ciała, nie powodując przy tym nadmiernego obciążenia stawów.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter