a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 26 września 2018
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Ostatnia prosta przed majowymi wyborami prezydenta FIFA

2015-04-29
Ostatnia prosta przed majowymi wyborami prezydenta FIFA

Zbliża się termin wyborów prezydenckich w strukturach Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej FIFA. O stanowisko ubiegają się czterej kandydaci. Wśród nich Sepp Blatter, walczący o swoją piątą kadencję.

Po raz pierwszy od 13 lat obecny prezydent FIFA ma przeciwników w wyścigu o najwyższe stanowisko. 79-letni Blatter rządzi federacją nieprzerwanie od 1998 r., kiedy pokonał Lennarta Johanssona. Od wyborów w 2002 r. nie miał żadnych konkurentów. W poprzednich wyborach w 2011 r. Mohamed bin Hammam, jedyny konkurent, wycofał się po oskarżeniach o korupcję.

W lutym FIFA potwierdziła, że w tegorocznych wyborach, poza Blatterem, o poparcie będą walczyć trzej inni kandydaci. Były piłkarz, Portugalczyk Luis Figo otrzymał wsparcie między innymi ze strony prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Do walki przystąpił też Holender Michael van Praag, będący prezydentem holenderskiej federacji oraz prezes federacji Jordanu, książę Ali Bin Al-Hussein.

Większość obserwatorów samej kampanii, jak i rządów Blattera, skłania się do werdyktu, że obecny prezydent nie ma realnie silnego konkurenta. Sepp Blatter od lat umiejętnie dba o poparcie i swoją pozycję w światowych władzach piłki nożnej. W 2010 r. w RPA odbył się pierwszy mundial na kontynencie afrykańskim. Dzięki temu, Blatter zaskarbił sobie sympatie tamtejszych federacji. Nie inaczej stało się w przypadku przyznania zeszłorocznego mundialu Brazylii. Kraje Ameryki Południowej podkreślają swoje poparcie i sympatię dla osoby Blattera. Przy tej okazji warto wspomnieć, że kolejny mundial ma odbyć się w Rosji, a szeroko komentowane Mistrzostwa Świata w 2022 r. - w Katarze.

Prezydent FIFA zapowiadał, że obecna kadencja będzie jego ostatnią. Przy okazji poprzednich wyborów obietnicą i prośbą o ostatnie lata rządów skłonił Michela Platiniego do niekandydowania. We wrześniu 2014 r. okazało się, że Blatter postanowił jednak nie odchodzić i kandydować po raz piąty.

Zwycięstwo Seppa Blattera jest bardzo prawdopodobne. Jego najpoważniejszym kontrkandydatem wydaje się Ali Bin Al-Hussein, szukający poparcia wśród federacji azjatyckich. Przy okazji tegorocznych wyborów pojawiły się głosy, że nie jest to wyścig, a raczej niekończąca się dyktatura jednej osoby. Wybory odbędą się 29 maja. Wtedy też poznamy nazwisko nowego, a być może starego prezydenta FIFA.

Irmina Kwiatek

Fot. Marcello Casal Jr., GNU FDL, Wikipedia.org

Tagi: FIFA, prezydent, Sepp Blatter, wybory

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter