a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Maciej Paterski – w cieniu Kwiatkowskiego i Majki

2015-05-05
Maciej Paterski – w cieniu Kwiatkowskiego i Majki

Polskie kolarstwo przeżywa w ostatnich miesiącach prawdziwy rozkwit. Po latach stosunkowego zastoju w tej dyscyplinie, nazwiska polskich zawodników znów znajdują się na czołowych miejscach w klasyfikacjach najważniejszych wyścigów. Poza Kwiatkowskim i Majką, w peletonie znajdują się inni Polacy, w tym Maciej Paterski - zwycięzca wyścigu dookoła Chorwacji.

Oczy kibiców zwróciły się w stronę kolarstwa po dwóch etapowych sukcesach Rafała Majki w zeszłorocznej edycji Tour de France. W światowym peletonie wśród Polaków najlepiej radzi sobie, aktualny mistrz świata Michał Kwiatkowski. Mniej mówi się o innym zdolnym kolarzu - Macieju Paterskim. Zawodnik drużyny CCC Sprandi Polkowice pokazał się z bardzo dobrej strony w zakończonym wyścigu dookoła Chorwacji. Polak wygrał dwa etapy oraz klasyfikację generalną. Dodatkowo, triumfował w klasyfikacjach punktowej i górskiej.

Paterski nie ma na swoim koncie znaczących sukcesów w największych wyścigach, ale należy do solidnych zawodników. W latach 2009-2013 startował w barwach ekipy Liquigas-Cannondale, z którą trzykrotnie wziął udział w hiszpańskiej Vuelcie. Zajął odpowiednio lokaty: 77. (2010), 89. (2012) i 54. (2013). W 2012 r. pojawił się na trasie Tour de France, w którym zajął 69. pozycję. Z byłą drużyną podczas mistrzostw świata w 2012 r. udało się Paterskiemu zająć 4. miejsce w jeździe drużynowej na czas.

Od 2014 r. Maciej Paterski jest zawodnikiem polskiej drużyny CCC Sprandi Polkowice. W jej barwach w tym roku pierwszym sukcesem Polaka było 1. miejsce na pierwszym etapie wyścigu Volta a Catalunya. Jednocześnie było to pierwsze, historyczne zwycięstwo zawodnika z polskiej drużyny w wyścigach cyklu UCI World Tour.

Postawa Paterskiego na wyścigu dookoła Chorwacji i zdominowanie przez niego najważniejszych klasyfikacji, pozwala patrzeć pozytywnie na starty Polaka w kolejnych wyścigach. Ważne jest to też z perspektywy występów polskiej drużyny CCC. Po latach, gdy w Polsce kolarstwo zeszło na dalszy plan, ostatnie sukcesy polskich zawodników przyczyniły się do ponownej popularyzacji tego sportu, a co najważniejsze w peletonie znaleźć można polską profesjonalną drużynę kolarską.

Irmina Kwiatek

Fot. crampy_au, GNU FDL, Wikipedia.org

Tagi: CCC Polkowice, kolarstwo, Maciej Paterski, wyścig dookoła Chorwacji

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter