a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Kto nowym mistrzem świata w snookerze?

2015-04-28
Kto nowym mistrzem świata w snookerze?

W rozgrywanych w angielskim Sheffield mistrzostwach świata w snookerze pozostało już tylko ośmiu zawodników. Tytułu na pewno nie obroni zeszłoroczny triumfator Mark Selby. Turniej wchodzi w decydującą fazę ćwierćfinałów, w których powalczą najlepsi z najlepszych.

Z 32 zawodników, którzy przystąpili do turnieju mającego na celu wyłonienie najlepszego na świecie snookerzysty pozostało tylko ośmiu najlepszych. W dwóch pierwszych rundach mistrzostw największą niespodzianką było odpadnięcie w drugim etapie nadal aktualnego mistrza świata Marka Selby'ego. Zawodnika z Anglii dopadła klątwa Crucible Theatre. Tak samo, jak nikomu przed nim, nie udało się Selby'emu wywalczyć tytułu rok po pierwszym triumfie.

Anglik już w pierwszej fazie turnieju miał problemy. W drugiej natomiast nie poradził sobie z niespodzianką mistrzostw - Szkotem Anthonym McGillem. Selby przegrał 9:13, a tym samym pożegnał się z mistrzowskim tytułem. W przeszłości podobny los spotykał byłych mistrzów, m.in. Stephena Hendry'ego i Neila Robertsona.

Kolejnym przeciwnikiem McGilla, który poza wyeliminowaniem Selby'ego ma na koncie zwycięstwo w pierwszej rundzie ze Stephenem Maguirem, będzie były mistrz świata Shaun Murphy. Dla McGilla awans do półfinału byłby niesamowitym sukcesem, biorąc pod uwagę, że jest to jego pierwszy start w mistrzostwach, a swoją drogę zaczynał już od rundy kwalifikacyjnej. Szkocki zawodnik zaprezentował bardzo dobrą postawę w swoich meczach, a jego przygoda z Crucible może trwać dalej.

Nie mniej ciekawie zapowiadają się pozostałe pojedynki. W turnieju zostali tylko najlepsi. Pięciokrotny mistrz świata Ronnie O'Sullivan powalczy o półfinał ze Stuartem Binghamem. O'Sullivan od początku turnieju gra konsekwentnie i przemyślanie, ale droga po szósty tytuł nie będzie łatwa. Na drugi w karierze tytuł liczy Neil Robertson, który w ćwierćfinale powalczy z Barrym Hawkinsem. Interesująco zapowiada się też pojedynek byłych wicemistrzów świata - Judda Trumpa i Chińczyka Ding Junhuia. Stawka turnieju w tym roku wydaje się być niezwykle wyrównana, a nazwisko triumfatora poznamy 4 maja.

Irmina Kwiatek

Fot. DerHexer, GNU FDL, Wikipedia.org

Tagi: Crucible Theatre, mistrzostwa świata, Ronnie O'Sullivan, Sheffield, snooker

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter