a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 25 kwietnia 2018
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Krajowa Liga Zapaśnicza: podsumowanie sezonu

2017-03-04
Krajowa Liga Zapaśnicza: podsumowanie sezonu

- Cieszymy się z mistrzostwa i myślimy już o wzmocnieniach pod kątem następnego sezonu, ponieważ konkurencja na pewno będzie jeszcze silniejsza. Najważniejsze jest to, że formuła KLZ świetnie się sprawdziła. Mamy w Polsce najciekawszą ligę zapaśniczą w Europie - mówi Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.  

W dwóch ostatnich meczach sezonu KLZ, rozegranych w środę, AKS Białogard zremisował z Grunwaldem Poznań 5:5, a AZS AWF Warszawa przegrał z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław 1:8. Znamy już końcową tabelę. Brązowe medale mistrzostw Polski zdobył Grunwald Poznań, a na kolejnych pozycjach zameldowały się AKS Białogard, AZ Supra Brokers Wrocław i AZS AWF Warszawa.

 

Liga zawodowa wejdzie na wyższy poziom

Był to premierowy sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej. Po raz pierwszy w historii polskich zapasów drużynowy mistrz Polski został wyłoniony w lidze zawodowej. Jakie są plany władz KLZ na kolejny sezon?

- Rozwijamy się konsekwentnie. Za rok w lidze będzie więcej drużyn, wprowadzimy też fazę play-off. Jesteśmy też coraz bliżej uruchomienia rozgrywek międzynarodowych, co ważne, na zasadach KLZ - mówi Damian Fedorowicz, twórca i prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej. 

Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z 9 walk, trzech w stylu klasycznych, trzech w stylu wolnym i trzech z udziałem kobiet. Dodatkowo, z myślą o publiczności, uproszczona została punktacja walk. W ten sposób powstał format rozgrywek innowacyjny w skali światowej, spotykając się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zagranicznych lig, w tym niemieckiej Bundesligi, jak i Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

 

 

10. kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej

  • AKS Białogard - Grunwald Poznań 5:5
  • AZS AWF Warszawa - AZ Supra Brokers Wrocław 1:8
  • Unia Racibórz - AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 6:4

 

Pełna tabela KLZ: www.klz-zapasy.pl/tabela/tabela-krajowej-ligi-zapasniczej/

Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter