RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Kolarze gotowi na Giro

2015-05-08

Rusza pierwszy z tegorocznych, wielkich kolarskich wyścigów. Podczas trzech tygodni zmagań zawodnicy pokonają 3481 kilometrów wokół Włoch. Na zwycięzcę w Mediolanie czeka różowa koszulka i tytuł najlepszego na włoskich szosach.

Na starcie 98. edycji Giro d'Italia staną 22 drużyny należące do czołówki światowej. 17 z nich to ekipy zarejestrowane i biorące udział oficjalnie w wyścigach z serii UCI World Tour 2015. Kolejnych 5 zostało zaproszonych przez organizatorów wyścigu. Wśród tegorocznych drużyn na liście startowej znalazła się polska drużyna CCC Sprandi Polkowice.

To drugi start polskiej ekipy w historii. Poprzednio w 2003 r. - jako CCC Polsat - drużyna zajęła 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej wyścigu. Spośród Polaków najwyżej, bo na 12. miejscu uplasował się Dariusz Baranowski. W tym roku w polskiej drużynie pojedzie sześciu Polaków, a wśród nich Maciej Paterski. Zawodnik z Krotoszyna chce powalczyć o zwycięstwo etapowe na jednym z 21 odcinków touru. Podczas wyścigu Dookoła Katalonii Polak pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi zawodnikami ze światowego peletonu.

W barwach CCC wystąpi też Słoweniec Grega Bole, który celuje w triumf podczas któregoś z etapów, o ile finiszować będzie cały peleton. W klasyfikacji generalnej dyrektorzy CCC Sprandi Polkowice maja nadzieję na dobrą pozycję Sylwestra Szmyda, który w swojej karierze brał udział w 22 wielkich tourach. W tym roku we Włoszech nie wystąpi zawodnik grupy Tinkoff Saxo Rafał Majka.

Wśród faworytów Giro wymienia się przed wszystkim Alberto Contadora, Ivana Basso i Damiano Cunego. Do rywalizacji powinien włączyć się także Ryder Hesjedal. Wszyscy oni mają już doświadczenie w wygrywaniu włoskiego touru. Na trasie nie pojawi się obrońca tytułu sprzed roku, Kolumbijczyk Nairo Quintana, który przygotowuje formę na lipcowy Tour de France.

Trzytygodniowy wyścig rozpocznie się etapem jazdy indywidualnej na czas do San Remo. Tegoroczne odcinki zaplanowane przez organizatorów zakładają aż siedem etapów zakończonych na podjazdach. Najważniejszym będzie przełęcz Colle delle Finestre na wysokości 2178 m n.p.m. Wyścig zakończy się w Mediolanie 31 maja.