a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Kluby piłkarskie – ostatnia wiejska atrakcja

2017-10-18
Kluby piłkarskie – ostatnia wiejska atrakcja

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Wynika to z powszechności futbolu. W małych, wiejskich miejscowościach może nie być szkoły, czy sklepu spożywczego, ale boisko do piłki nożnej znaleźć można wszędzie.

Często są to w miarę równe łąki, na których stawia się prowizorycznie wykonane bramki. Na tak przygotowanych obiektach dzieci i młodzież spędzają wiele godzin starając się naśladować ulubione gwiazdy światowego futbolu. Namiastką zmagań, które śledzą w telewizji może być lokalna drużyna piłkarska. Występ w takiej drużynie budzi uznanie rówieśników i jest zarazem jedną z ostatnich aktywności jakich wiejska młodzież może się podjąć.

Co robić na wsi?

Ludności wiejskiej pozostało niewiele atrakcji. - Rozwój sieci hipermarketów wyeliminował większość miejscowych sklepów spożywczych, niż demograficzny przyczynił się do zamknięcia szkół, a masowa migracja do większych miast, lub za granicę pogrążyła kina, koncerty i festyny. Wsie opustoszał, a jedyną instytucją, która utożsamia mieszkańców z ich miejscem zamieszkania może być klub piłkarski - wyjaśnia zjawisko Przemysław Kośmider z portalu RegioWyniki.pl. Zawodnicy starają się wówczas robić wszystko by osiągnąć jak najwięcej dla „naszej" drużyny, a rodzina i znajomi przychodzą dopingować „naszych" chłopaków. Mecz piłki nożnej to jedne z ostatnich, jeżeli nie jedyne, wydarzenie w wiejskim kalendarzu.

Piłka nożna szansą na rozwój

- Występ w barwach lokalnej drużyny pozytywnie wpływa na kształtowanie charakteru młodzieży. Uczy zarządzania czasem i pracy zespołowej. Występ na boisku wymaga przestrzegana ściśle określonych zasad, których należy przestrzegać by nie zostać wykluczonym ze składu. Dyscyplina panująca w piłkarskim klubie może przyczynić się zaakceptowania przez młodzież odpowiedniego zbioru postaw i zachowań. To również ciągła praca nad sobą, zwiększanie tężyzny fizycznej i udoskonalanie techniki w celu uzyskiwania coraz lepszych wyników i realizowania określonych celów.  Najlepsi zawodnicy mają szansę by przebić się dalej - dodaje ekspert portalu RegioWyniki.pl. Na lokalnych rozgrywkach piłkarskich zawsze pojawia się przedstawiciel wyższych klasy rozgrywkowych, który wyszukuje dobrze rokujących zawodników, mogących zasilić jego zespół. Z dziecięcej zabawy, można przenieść się na półzawodowstwo, a z czasem do profesjonalnych klubów, rozpoznawalnych w skali kraju. Występ w klubie piłkarskim to jedna z niewielu okazji by zrobić coś dla lokalnej społeczności. Dzięki grze na wysokim poziomie można rozsławić swoją rodzinną miejscowość.

Kluby piłkarskie występujące w niższych ligach to niezwykle ważny element w procesie budowania kadry narodowej. W końcu to małe, regionalne kluby mają pierwszy kontakt z utalentowanymi zawodnikami. Kluby stanowią również ważny element społeczny i kulturowy, są lokalną atrakcją mobilizującą mieszkańców.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter