a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jari-Matti Latvala i Juho Hänninen startują w Rajdzie Szwecji Toyotą Yaris WRC

2017-02-08
Jari-Matti Latvala i Juho Hänninen startują w Rajdzie Szwecji Toyotą Yaris WRC

W Rajdzie Szwecji śnieg i lód odgrywają kluczową rolę w budowaniu atrakcyjności imprezy. W takich warunkach samochody nie mogą się obyć bez specjalistycznych opon z metalowymi kolcami, które przebijają się przez lód, by złapać przyczepność. W arsenale tricków, z których korzystają kierowcy, aby poradzić sobie z surowymi warunkami, jest pokonywanie zakrętów w przechyle, po wjechaniu dwoma kołami na zaspę.

Rajd Szwecji rozpoczyna się w czwartek (9 lutego) na odcinku specjalnym w Karlstad. Etap piątkowy biegnie wzdłuż granicy z Norwegią, zaś odcinek specjalny w Röjden przebiega częściowo w Szwecji i częściowo w Norwegii. W sobotę kierowcy popiszą się spektakularnymi skokami na słynnej hopie Colina na oesie Vargåsen. Rajd kończy się w niedzielę odcinkiem Power Stage w Torsby, a zawodnicy przekroczą metę na lotnisku w tej miejscowości. Łączna długość odcinków specjalnych wynosi w tym roku 331,74 km.

Zarówno Tommi Mäkinen, szef zespołu Toyoty, jak i Jari-Matti Latvala, trzykrotnie stanęli na najwyższym podium w Rajdzie Szwecji. Toyota także ma na koncie 3 zwycięstwa w tej imprezie. Jednak w tym roku ani kierowcy, ani Mäkinen nie nastawiają się na wyniki, lecz na szkolenie i zbieranie doświadczeń, które są głównym celem zespołu w pierwszym sezonie Toyoty w WRC po 17-letniej przerwie. Latvala i Hänninen przygotowywali się do startu podczas 5-dniowego treningu w środkowej Finlandii.

 

„Po rajdzie Monte Carlo mieliśmy bardzo napięty grafik - musieliśmy pogodzić treningi na śniegu z wyjazdem do Japonii na konferencję prasową TOYOTA GAZOO Racing. Rajd Szwecji nie jest już dla nas zagadką, ale po zdobyciu 2. miejsca w Monte Carlo przez Latvalę oczekiwania wzrosły. To będzie bardzo szybki rajd, ale znaleźliśmy w Finlandii kilka odpowiednich dróg do testów z dużymi prędkościami, więc sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani" - skomentował Tommi Mäkinen, szef zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRC.

 

Wyniki kierowców w poprzednich edycjach Rajdu Szwecji

Rok

Jari-Matti Latvala

Juho Hänninen

2016

26. miejsce

-

2015

nie ukończył

-

2014

1. miejsce

19. miejsce

2013

4. miejsce

6. miejsce

2012

1. miejsce

-

2011

3. miejsce

-

Zdjęcia: TOYOTA GAZOO Racing

żródło: http://toyotagazooracing.com

 

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter