a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 16 sierpnia 2018
Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Jaki rower treningowy wybrać?

2017-06-21
Jaki rower treningowy wybrać?
Nie każdy ma czas by systematycznie uczęszczać na zajęcia w klubie fitness. W takiej sytuacji jedyną alternatywą dla takich osób jest trening we własnym domu. Jest to dobre rozwiązanie pozwalające pracować nad kondycją fizyczną niezależnie od warunków atmosferycznych.

Najlepsze efekty można uzyskać dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń treningowych takich jak bieżnia elektryczna, orbitrek i najpopularniejszy rower treningowy.

Profesjonalna siłownia czy trening w domu?

Mogłoby się wydawać, że lepszym rozwiązaniem niż kupno roweru treningowego jest zakup karnetu na siłownię. Jest ono jednak tylko z pozoru tańsze, ponieważ karnet należy regularnie odnawiać. W dłuższym okresie czasu zakup sprzętu do własnej domowej siłowni jest bardziej opłacalny. Trening w siłowni lub klubie fitness ma oczywiści mnóstwo zalet, jednak nie każdy może sobie na taki luksus z różnych względów pozwolić.

Jaki model roweru treningowego kupić?

Rowery treningowe są dostępne w kilku odmianach. Zakupić można na przykład rowery pionowe, poziome i spinningowe. Rower pionowy najbardziej przypomina klasyczny rower i jest przeznczony do standardowego treningu. Trening na nich jest przyjemny i efektywny. Rowery spinningowe to maszyny mające pomagać w treningu głównie zawodowym sportowcom.  Rowery poziome natomiast są najlepszym rozwiązaniem dla osób borykających się z bólami kręgosłupa. Trening w pozycji leżącej stymuluje również dodatkowo mięśnie brzucha.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając rower treningowy?

Dostępnych jest bardzo dużo różnego typu rowerów treningowych. Wybór nie jest łatwy, ponieważ tylko z pozoru są one do siebie podobne. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dobrze zastanowić.

Jednym z ważniejszych elementów każdego roweru treningowego jest zamontowany w nim system hamowania, to od niego w głównej mierze zależy komfort i efektywność ćwiczeń. Warto też wrócić uwagę czy sprzęt, który mamy zamiar kupić wyposażono w możliwość regulacji oporu. Tańsze rowery posiadają system mechaniczny, jest on głośny i bywa zawodny.  Droższe modele są wyposażone w bardziej zaawansowany mechanizm magnetyczny, pozwalający płynnie regulować opór nawet w czasie treningu.

Warto też w czasie zakupów zwrócić uwagę czy istnieje możliwość regulacji kierownicy oraz siodełka. Dzięki tym elementom można dostosować rower treningowy do swoich potrzeb. Bardzo przydatną opcją jest też pulsometr, monitorujący akcję serca w czasie treningu.

Materiał zewnetrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter