a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Inter Cars Classicauto Cup - podsumowanie sezonu

2017-10-13
Inter Cars Classicauto Cup - podsumowanie sezonu

Na Autodromie Jastrząb odbyła się ostatnia w tym sezonie eliminacja w ramach pucharu Inter Cars Classicauto Cup 2017. Na jednym z najnowszych torów w Polsce rywalizowało ze sobą prawie 150 kierowców. Zawodnicy i organizatorzy podsumowują sezon 2017.

 

 

W tym roku zawody zostały rozegrane na czterech obiektach - w Ułężu, Kielcach, Białej Podlaskiej i na Autodromie Jastrząb.

 

- Ostatnia runda naszych zawodów została rozegrana na Autodromie Jastrząb, który jest bardzo chwalony przez zawodników między innymi za dobrą nawierzchnię i infrastrukturę. Przygotowana przez nas trasa miała odcinki techniczne, ale również szybsze partie oraz tak zwaną górkę, która jest elementem wyróżniającym ten tor na tle innych - powiedział Tomasz Ważyński, organizator Inter Cars Classicauto Cup - W 2017 roku wprowadziliśmy wiele nowości. Jedną z nich były starty w ramach WRC Challenge, w których to mogły startować samochody bez żadnych ograniczeń wiekowych oraz rajd turystyczny, podczas którego zawodnicy mieli czas na zwiedzanie okolic miejscowości Spała i spotkania z innymi pasjonatami zabytkowych aut.

 

Oprócz klasyfikacji grup i klas, dodatkowo w ramach Inter Cars #CAC rozgrywano inne puchary, między innymi Toyota Cup.

 

- Puchary markowe to idealne rozwiązanie dla załóg, które chcą się sprawdzić nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale również z zawodnikami startującymi samochodami ich ulubionych firm. Nasz zespół w barwach Toyota Team Classic startuje w serii #CAC drugi sezon i w ten sposób podtrzymuje tradycje Toyoty w rajdach i wyścigach. To również drugi sezon istnienia pucharu Toyota Cup. Bardzo nas cieszy to, że w finale cyklu mamy aż 24 kierowców jadących toyotami, co oznacza że jest to największy puchar markowy w historii Classicauto Cup - dodaje Michał Horodeński, Toyota Team Classic.

 

Seria Inter Cars Classicauto Cup kierowana jest nie tylko do właścicieli samochodów klasycznych i youngtimerów, ale również do posiadaczy samochodów nowych. Każdy może sprawdzić się na różnych torach, w różnych warunkach. 

 

- Poza aspektami sportowymi, kierowcy biorący udział w zawodach podnoszą swoje umiejętności prowadzenia, poznają możliwości swoich samochodów i po prostu mogą się wyjeździć - dodaje Tomasz Ważyński - To na pewno wpływa na poziom bezpieczeństwa. Oby jak najwięcej uczestników ruchu drogowego mogło w ten sposób podnosić swoje kwalifikacje. 

 

Na zawodników czeka jeszcze podsumowanie całego sezonu oraz uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w listopadzie. Pod koniec roku poznamy także plany organizatorów na kolejny sezon. 

Zdjęcia: Ireneusz Rek Bluephoto.pl
Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter