a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 24 lutego 2018
Imieniny: Macieja, Bogusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Co Polacy sądzą o sportach ekstremalnych? Wyniki sondy

2017-07-03
Co Polacy sądzą o sportach ekstremalnych? Wyniki sondy

Ponad połowa Polaków uważa, że sporty ekstremalne zaczynają być w Polsce popularne, co trzecia osoba sądzi, że mają potencjał do rozwoju i chciałaby spróbować tego typu rozrywki. Serwis Prezentmarzeń zrealizował sondę „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce", aby zweryfikować potencjał rozwoju branży.

W poszukiwaniu silniejszych wrażeń coraz częściej próbujemy ryzykownych dyscyplin. Jak wynika z sondy, głównie skłania nas do tego chęć spróbowania czegoś nowego, jak twierdzi 25% ankietowanych. Najczęstszymi motywami jakimi również kierujemy się próbując lub uprawiając tego typu rozrywkę jest potrzeba upustu swoich emocji (22%), chęć sprawdzenia siebie (19%) oraz poszukiwanie doznań (19%). 39% respondentów próbowało już jakiś sportów ekstremalnych. Wartość tego rynku w 2017 roku w Polsce została oszacowana na 15 mln złotych i wciąż dynamicznie rośnie. 37% ankietowanych uważa, że w Polsce jest rosnący potencjał rynku tego typu rozrywki.

Swoje marzenia w formie niestandardowych przeżyć takich jak na przykład skok ze spadochronem, jazdę Ferrari czy rafting realizują zazwyczaj osoby młode, 34% stanowią osoby w wieku 25 - 34 lat, a 21 % w wieku 18 - 24. Na trzeciej pozycji - 14 % klasyfikują się osoby pomiędzy 35 a 44 rokiem życia.

Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Wśród miłośników ekstremalnych doznań, jak wskazują dane serwisu, dominują 3 główne kategorie sportów ekstremalnych, które cieszą się największą popularnością: w powietrzu (37 %), w wodzie (26%) oraz za kierownicą  (24%).  Co ciekawe tego typu rozrywka to jednak bardziej domena mężczyzn niż kobiet, jak twierdzi 54% respondentów. Odważniejsi także jesteśmy w grupie, ponieważ aż 64% osób odpowiedziało, że podjęłoby się spróbowania sportów ekstremalnych ale w grupie. 

W ostatnich latach Polacy pokochali sporty powietrzne. Niesłabnącą popularnością cieszą się skoki ze spadochronem i na bungee. W dużych miastach swoich zwolenników mają też ekstremalne skoki z wysokich budynków i wież. Kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci chętnie korzystają z nowej atrakcji jaką stanowią tunele aerodynamiczne, w którym można doświadczyć uczucia swobodnego lotu. Renesans przeżywają też polskie aerokluby, z roku na rok przybywa chętnych do latania. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza loty szybowcem, a także na motolotni i paralotni.

Z uwagi na ciepłą porę roku wielu Polaków aktywnie wypoczywa nad wodą. Windsurfing, kitesurfing, nurkowanie i wakeboarding zdobyły już wierną rzeszę fanów w naszym kraju. Pojawiła się również nowa dyscyplina FlyBoard, która od niedawna w błyskawicznym tempie zyskuje popularność. Umożliwia ona latanie nad wodą, skoki delfina, pływanie pod wodą z dużą prędkością, a nawet wykonywanie skomplikowanych ewolucji w powietrzu dzięki butom, podłączonym giętką rurą do źródła wody pod ciśnieniem.

Jazda terenowym autem po nieutwardzonych drogach, błotnistym lub piaszczystym terenie, pokonywanie licznych spadków i wzniesień, to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji obu płci. Jak pokazują dane serwisu mężczyźni coraz częściej próbują też swoich sił za kierownicą rajdowych aut i super szybkich bolidów. Jazda potężnej mocy rajdówką czy samochodem wyścigowym z turbodoładowanym silnikiem to przede wszystkim olbrzymia dawka adrenaliny i możliwość poczucia się chociaż przez chwilę jak prawdziwy rajdowy kierowca.

Nic tak dobrze nie zapada w pamięć jak emocje, a adrenalina i przeżycia jakich doznajemy sprawią, że zapamiętujemy je na długo. Poza tym chcemy pokazać, że Polska nie jest smutnym krajem i naprawdę jest tutaj wiele ciekawych miejsc do uprawiania niestandardowych aktywności. - mówi  Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji i pokonywaniem ograniczeń psychicznych. Mocny zastrzyk energii, doznanie nowych powstających na długo w pamięci wrażeń, skłania do spróbowanie sportów ekstremalnych w Polsce coraz więcej osób. Moda na sporty ekstremalne, która przyszła do Polski z Zachodu, a ponieważ ukształtowanie terenu pozwala na dużą różnorodność tego typu rozrywki, na stałe wpisała się do nowych form spędzania czasu Polaków. Jak pokazują wyniki badania serwisu Prezentmarzeń, 43% ankietowanych uważa, że w Polsce są dobre warunki i dużo miejsc gdzie można uprawiać sporty ekstremalne i obecnie panuje moda na tego typu rozrywkę (21%).

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter